PYROS, ISET

Übersetzung nicht verfügbar.

Dräger v Brně cílí na hasiče i policii

Dräger, přední světová společnost v oboru zdravotnických a bezpečnostních technologií, svými výrobky pomáhá chránit lidské životy již od roku 1889. Na brněnském výstavišti firma představuje vybavení pro hasiče – především dýchací techniku, hasičské přilby a ochranné protichemické oblečení proti nebezpečným plynům, kapalinám a částicím. Policejním složkám zase nabízí přístroje pro testování alkoholu a drog. „Česká dopravní policie měří hladinu alkoholu výhradně našimi výrobky,“ dodává Zdeněk Vafek, obchodní ředitel společnosti Dräger Safety, s.r.o.

Dominantní produkci na stánku však představuje vybavení pro hasiče. Není divu, největším zákazníkem v daném segmentu v Česku je Hasičský záchranný sbor České republiky. Systémy ochrany hlavy, které lze při zásazích dobře kombinovat s maskami a komunikačními prostředky, hasičské přilby, masky, dýchací přístroje a další záchranářské vybavení je nosným tématem firmy. „U nás máme výrobní závod, a přestože jsme mezinárodně působící firma, v České republice jsme pro německou společnost jedním z opěrných bodů,“ potvrzuje Zdeněk Vafek.

Podle jeho slov firma vyrábí prostředky, s jejichž použitím se počítá na relativně dlouhou dobu. „Pokud se hasičské nebo záchranářské jednotky rozhodnou vybavit se nějakou typovou řadou, tak očekávají i to, že se nejedná o jednorázovou zakázku, ale chtějí zachovat jistou kontinuitu po dobu životnosti výrobků, a to je klidně deset, patnáct i více let. V našem oboru nejsme svědky nějakého překotného vývoje, ale podobně jako v jiných oblastech i do našich zařízení vstupují nové technologie, elektronika a podobně,“ říká obchodní ředitel.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše