ProDítě, Svět ženy

Übersetzung nicht verfügbar.

Emitex, synonymum pro české fusaky

Letní, zimní, novorozenecký, pro odrostlejší děti, 3v1… fusak do kočárku. Věc, kterou řeší každá „vozící“ maminka!

Rozmýšlí se nad funkčností, materiály i designem. Už pětadvacet let jim přání plní ryze česká firma Emitex. Společnost z Ostravy na trh vysílá také textilní doplňky k autosedačkám či postýlkám, pláštěnky, zavinovačky. A na veletrhu ProDítě chybět nemůže, na každý ročník se pečlivě chystá.

Letos má společnost pro návštěvníky přichystané velké množství vychytávek a novinek, z praktického i designového hlediska. „Přiveze například vložku GRAND do sportovních kočárků nebo golfek s prodlužovacím dílem v místě opěrky nohou, novorozenecký fusak či tašku na kojenecké potřeby,“ upozorňuje Zuzana Recmanová z Emitexu. Rodiče si prohlédnou nové barevné kombinace, od vzoru 3D kostky, přes puntíky po originální prošívání na doplňcích. Mnohé výrobky ze sortimentu Emitex si mohou přímo koupit.

Vládnou moderní materiály

Obor zboží pro děti ovlivňují trendy, stejně jako módu. Jaké jsou ty nejnovější? „Určitě je to používání moderních funkčních materiálů jako softshell, různé typy polyamidů s membránou, biobavlna, vlna či kvalitní plyše. Ty jsou dnes nezbytností u výrobků pro děti do tří let, takže s nimi pracujeme zejména v případě fusaků, zavinovaček, dek či nánožníků,“ přibližuje Zuzana Recmanová. Ale rodiče pátrají i po nejrůznějších vychytávkách, které usnadňují a zpříjemňují život s malým človíčkem.

Co se týká barev, dali by se zákazníci rozdělit na dvě skupiny. Jsou zákazníci, kteří vyhledávají hlavně funkčnost a kvalitu a jsou konzervativnější, takže volí barevný univerzál, který se dá použít pro holčičku i chlapečka. „Ale stejně tak jsou rodiče, kteří k funkčnosti a kvalitě chtějí i nápad, barevnost a design. Příkladem jsou třeba naše nové designy bavlny nebo použití designových kožešinových prvků, jako UNI kožešinové límce, to je hodně velký trend,“ líčí Recmanová s tím, že vyhovět zákazníkovi je nejdůležitější.


Emitex spolupracuje také s celou řadou zdravotnických zařízení, s porodnicemi, novorozeneckými odděleními, stacionáři pro postižené děti. „Nově šijeme na zakázku takzvané REHA výrobky,“ poznamenala Zuzana Recmanová.

Kompletní nabídku ostravské společnosti najdou zájemci na brněnském výstavišti mezi 14. a 17. březnem v pavilonu G2. „Každý rok, vynakládáme velké úsilí, abychom na veletrhu čestně obstáli, vzhledem ke stále narůstající konkurenci v oboru. Tou konkurencí mám na mysli hlavně zahraniční firmy, které přinášejí sice líbivé, ale ne vždy praktické a hlavně kvalitní výrobky. Často bývá u takových ,cizokrajných‘ výrobků ohromný nepoměr kvalita-cena. Ale to už je na zvážení zákazníka. My chápeme konkurenci jako výzvu,“ uvedla zástupkyně Emitexu.

Společnost je členem nedávno vytvořeného Svazu výrobců a dovozců dětského zboží. Jakožto silná organizace se může účinněji bránit právě nekvalitnímu zboží, ale také má větší možnosti vyjednávání třeba o ceně při větších akcích. „Pak můžeme investovat do reklamy, vzniku dalších výrobků a tak vlastně přivést na veletrh více zákazníků, firem. Zrovna v tomto ohledu je Svaz a jeho činnost přínosem pro všechny strany,“ dodala zástupkyně firmy.

Weitere News von der Messe

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše