Life!

Übersetzung nicht verfügbar.

Hanku Kynychovou na brusle dostaly děti

Na festivalu v Brně jsme ji potkali na akci SPORT Life! pro mládež 2018, kde jako jedna z patronek šířila osvětu sportu. Cvičitelka a gymnastka Hanka Kynychová má také už dvanáct let velký projekt Hejbejte se a zpívejte určený dětem z dětských domovů. Sdílí ale některé sporty i se svými vlastními dětmi?

Oblíbila si bruslení, které nenáviděla

„Na to jak jsem nesnášela brusle, tak minulý rok jsem je dostala a užili jsme si několik večerů na letenské pláni, kdy jsme chodili každou neděli bruslit. Objevila jsem, že tenhle sport může patřit mezi mé oblíbené -  musím mít tedy teplé rukavice a být dobře oblečená,“ usmívá se Hanka Kynychová. S sebou na led brala jak obě dcery, tak staršího syna Filipa. Co se týče sportů, své děti k nim vede. Půjdou v jejích šlépějích až budou velcí? „Jedna dcera chodí na tancování do Maestra a také na koně, druhá dělá gymnastiku. Ale jestli po mně převezmou řemeslo, že půjdou před lidi a budou je chtít motivovat?  To je samozřejmě můj sen a pracuji na tom, holky mě vidí často v tělocvičně,“ říká Kynychová. Teď s ní strávily jeden víkend, kdy odjela po dlouhé době od pátku do neděle cvičit pro širokou veřejnost. Tam viděly svou mámu v akci. „Měla jsem pocit, že to vnímají, že mě sledovaly a možná by se v tom mohly shlédnout. Ale je jim teprve jedenáct, tak uvidíme, jestli se mi podaří je přimět to řemeslo po mně převzít,“ směje se cvičitelka.

Líbí se jí myšlenka smíšeného týmu

Na festivalu Life! se Hance líbilo, stihla oběhnout i některé další pavilony. „Je tu spousta inspirace pro rodiče, kteří sem vezmou své děti, bylo tu představeno několik nových sportů. Sama jsem byla překvapena, co všechno tady je,“ zmínila se Kynychová. Nejvíce ji zaujal korfbal, který  je jediný smíšený kolektivní míčový sport na světě, ve kterém mají muži a ženy rovnocenné zastoupení. Hraje se výhradně rukama a hráči na rozdíl od basketbalu nesmí běhat ani driblovat s míčem. „Mě se tahle myšlenka líbí. V dnešní době vše zavání tím, že se vyčleňují ženské sporty, ženská fitka a mně to nepřipadá normální. Přece obě pohlaví k sobě patří. Holky se rády předvedou před klukama, kluci před holkama. Kluci se navíc nemusí vzdálit od svých holek a můžou spolu bojovat proti dalšímu páru,“ vysvětluje cvičitelka. Každý sport na veletrhu je podle ní navíc dobře prezentován, tak aby rodič věděl, kam své dítě dovést. Aby mohlo zjistit, co který sport s jeho tělem dělá, jak je nabíjí a jaká je to úžasná věc.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše