REHAPROTEX

Übersetzung nicht verfügbar.

Mezi rezorty aneb Podpora rodin dětí s postižením v Jihomoravském kraji

Čtvrtek 31. října patří na veletrhu REHAPROTEX mimo jiné konferenci Mezi rezorty, které se zaměří na podporu jihomoravských dětí se zdravotním postižením a jejich rodin. Pořádá ji Slezská diakonie ve spolupráci s Evropskou asociací poskytovatelů služeb pro osoby se zdravotním postižením (EASPD).

Konference je určena především odborné veřejnosti, studentům příbuzných oborů a také osobám se zdravotním postižením a jejich rodinám. Oborníci se na konferenci podělí o zkušenosti a dobré praxe z České republiky i ze zahraničí. Cílem je zahájit diskuzi o možnostech navázání a rozvoje multidisciplinární spolupráce, která by byla schopna podporovat osoby se zdravotním postižením a jejich rodiny v Jihomoravském kraji.

Konference se bude konat 31. 10. 2019 od 9 do 16 hodin v administrativní budově BVV (místnost 102) s bezbariérovým přístupem. Ve foyer bude probíhat v průběhu konference prodej odborných knih a prezentace a prodej specifických pomůcek. Prezence začne od 8.30 hodin.

Plánovaný program:

  • Téma z pohledu politických reprezentantů, zástupců odborů sociálního i zdravotního, veřejné ochránkyně práv aj.
  • Příspěvky odborníků
  • Panelová diskuse odborníků
  • Panelová diskuze pečujících osob

Konference se koná pod záštitou náměstka hejtmana Jihomoravského kraje Mgr. Marka Šlapala, prvního náměstka primátorky města Brna Mgr. Petra Hladíka a veřejné ochránkyně práv Mgr. Anny Šabatové, Ph.D.

Více informací o konferenci najdete na webu Slezské diakonie.

 

 

Slezská diakonie je nestátní nezisková organizace, která poskytuje své služby v sociální oblasti. Cílovou skupinou jsou lidé s postižením, senioři, lidé bez domova a všichni ti, kteří se dostali do nejrůznějších těžkých životních situací. Ve své práci realizují biblické zásady lásky a služby lidem potřebným a lidem v nouzi.

Slezská diakonie působí na území Moravskoslezského kraje již od roku 1990, kdy navázala na dřívější charitativní působnost Slezské církve evangelické augsburského vyznání započatou na počátku 20. století. V současné době působí také v Jihomoravském kraji. Provozuje více než 70 středisek, které nemají samostatnou právní subjektivitu a jsou řízena centrálně Ústředím Slezské diakonie v Českém Těšíně.

EASPD je nezisková organizace, která zastřešuje z celé EU více jak 8 000 organizací, poskytovatelů sociálních služeb a zaměstnavatelů zdravotně postižených. Hlavním cílem je podporovat vyrovnávání příležitostí pro osoby se zdravotním postižením prostřednictvím efektivních a vysoce kvalitních služeb systémů.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše