MOBITEX

Übersetzung nicht verfügbar.

MOBITEX: místo pro vaši inspiraci

Rozhovor s manažerkou veletrhu Lenkou Bednářovou.

Co nabídne letošní MOBITEX?

Pavilon F letos zaplní vystavovatelé různých druhů nábytku a interiérových doplňků. Základ nabídky budou tvořit firmy, vyrábějící nábytek pro domácnosti, ale nebude chybět ani zahradní či kancelářský nábytek, svítidla nebo dekorace, které mohou udělat velkou parádu a změnu v každém interiéru. Součástí doprovodného programu budou zajímavé přednášky, těšit se můžete například na interiérovou designérku, návrhářku a vydavatelku odborného magazínu Interiéry Ivu Bastlovou, která je duší projektu ukázkového interiéru a která bude inspirovat širokou i odbornou veřejnost v tom, jak sladit nábytek, použité materiály, barvy a doplňky.

Veletrh MOBITEX představuje hlavně aktuální nabídku a novinky firem, ale poskytuje také poradenský servis. Kam mohou návštěvníci zajít pro radu?

Tradičně se mohou zastavit na stáncích Klastru českých nábytkářů a Cechu čalouníků a dekoratérů, kde vždycky najdou odborníky, kteří jsou připraveni zodpovědět konkrétní dotazy. Odbornou radu najdou i na stáncích některých vystavovatelů.

Budou součástí veletrhu i soutěže?

Ano, určitě proběhne tradiční soutěž vystavovatelů Grand Prix MOBITEX a také soutěž studentů, která je vždy oživením a například loni přinesla více než stovku nápadů mladých autorů z pěti vysokých škol. V první den veletrhu také proběhne finále soutěže mladých truhlářů, kdy se uskuteční mistrovství České republiky tohoto učebního oboru. Na veletrhu MOBITEX se utkají vítězové krajských kol, jejichž úkolem bude vyrobit jeden exponát podle zadání během určitého časového úseku.

Můžete jmenovat některé z vystavovatelů z různých oblastí, kteří se na veletrh MOBITEX chystají?

Určitě zde najdeme firmu JECH, tradičního českého výrobce sedacího nábytku, který zde představí jako žhavou novinku sedačky Levi a Lia, nebo společnost Aksamite, která také patří k domácím renomovaným výrobcům sedacího nábytku. Firma Magniflex přiveze zdravotní matrace z Itálie. Zahradní nábytek předvede firma Doppler, svítidla nabídne společnost ESYST. Na veletrhu budou vystavovat nejen velcí hráči, ale i mnozí menší výrobci, jmenovala bych například firmu KONELI, která se zaměřuje na výrobu originálních jídelních stolů. Jména firem, které zmiňuji, berte jako ochutnávku toho, co zde bude k vidění, postupně se budete moci s vystavovateli seznamovat na našich webových stránkách.

Už jste zmínila Klastr českých nábytkářů, který je partnerem veletrhu MOBITEX. Ten každoročně na stánku představuje své členy. Loni to byla JITONA, víme, kdo to bude letos?

Jsem ráda, že na stánku klastru budou také letos pěkné exponáty, a to i díky novému členu Klastru českých nábytkářů,  firmě WOOD 4 EVER, která byla v loňském roce na našem veletrhu velmi úspěšná. Zaujala dřevěným jídelním stolem a zástupci společnosti Jiří Rýznar a Monika Slabá převzali ocenění za třetí místo v soutěži Grand Prix MOBITEX v kategorii Progresivní technologie. Vyrábí z masivu krásný jídelní nábytek, kuchyňské linky, komody či knihovny tradičními truhlářskými postupy. 

Prý se můžeme těšit i na odtajnění nějakého tajemství?

Ano, na veletrhu MOBITEX se chystá překvapení. Zatím lze říci, že se jedná o převratný produkt velké společnosti, která svoji „bombu“ připravuje do dvoupatrové expozice.

Weitere News von der Messe

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše