SALIMA

Übersetzung nicht verfügbar.

Na brněnském výstavišti startuje týden plný gastronomie!

Od 27. února začíná na brněnském výstavišti veletrh SALIMA, který potěší gurmány z celé republiky. Společně se Salimou se uskuteční i veletrhy MBK, INTECO a nově i SALIMA Technology zaměřená na potravinářské technologie. Na výstavišti toho bude až do 2. března k vidění opravdu hodně. Přesvědčte se sami!

Přehlídka nejlepších potravin

Na SALIMĚ se pravidelně představují ti nejlepší tuzemští i zahraniční producenti potravin a nápojů. Výborné masné výrobky představí Berto SK, MP Krásno, Steinex, Steinhauser či Váhala. Skvělé čokolády najdete na stáncích Carla či Čokoládovna Troubelice. Chybět nebude ani nabídka mléčných výrobků či potravinářských přísad. Významná čajová impéria zastoupí na SALIMĚ velkoobchod čajů a kávy Cgfoods.

Nejlepší marmeláda světa

Výtečné marmelády, džemy a čatní přiveze na veletrh Romana Šafránková. Se svojí marmeládou citron mojito dokonce zvítězila v roce 2015 na Mistrovství světa marmelád v Anglii. Právě tato marmeláda je stálicí její dnešní nabídky, ale třeba zrovna teď „jede“ v mandarinkách. Jak se jí tato nová marmeláda povedla, můžete ochutnat přímo na výstavišti.

Zahraniční delikatesy

SALIMA je pověstná také vysokou zahraniční vystavovatelskou účastí. Na veletrhu tak ochutnáte například maďarské, řecké, italské a samozřejmě i slovenské speciality. Velkou expozici budou mít také indonéské firmy, které přivezou své tradiční pochutiny. Přijedou i výrobci z Běloruska, kteří představí například skvělé alkoholické nápoje či cukrářské výrobky.

Gastrofest

Potravinářské veletrhy se neobejdou bez doprovodného programu. Atraktivní bude show Gastrofest, na které se představí špičkoví kuchaři s bohatými zkušenostmi z českých i zahraničních kuchyní. Každý den se bude vařit odlišný pokrm se zaměřením na určité suroviny. Na talíři se tak objeví například hovězí pupek s celerovým purée a černými brambory, letní fettucine s kalamáry nebo marinovaný kapr s křenovo-koprovou omáčkou.

Pekařská show

Zváni jste také na soutěž Pekař roku 2018 – Junior. Uvidíte tak mladé pekařské talenty přímo v akci. Podívat se můžete také na pekařské skvosty díky soutěži Atraktivní výrobek roku. Soutěže se uskuteční díky spolupráci se Svazem pekařů a cukrářů v ČR a společností Albert a konat se budou první dva dny veletrhu. Další dny bude pro návštěvníky otevřeno pekařské centrum, kde si lze vyrobit vlastní pekařský výrobek.

Technologický pavilon

Letos poprvé se budou technologické novinky představovat na samostatném veletrhu SALIMA Technology. Návštěvníci jej najdou v pavilonu V společně s veletrhy MBK a INTECO. Vše bude tedy zaměřeno na stroje a zajímavosti v oblastech automatizace a robotizace v odvětví. Do Brna tak přijedou například firmy Asseco Solutions, AWH, Bohemilk, Keiblinger, KONEKO marketing, PANINI, Stäubli Systems či VAC-STAR CZ.

Podpora podnikání a exportu

SALIMA zprostředkovává mnoho příležitostí českým výrobcům potravin a podnikatelům pohybujících se v potravinářském průmyslu. Díky spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR budou přítomni zástupci nejvyššího vedení řetězců Lidl, Kaufland, Penny, Billa, Ahold, Tesco, Makro a Hruška. Na veletrh v rámci incomingových misí přijedou podnikatelé z Ruska, Srbska, Spojených arabských emirátů a Tuniska. Česká exportní banka přispěje Seminářem podpory podnikání a exportu. Zajímavá bude také konference Jak na export, kterou organizuje společnost EXPANDIST.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše