Übersetzung nicht verfügbar.

Alcon, globální lídr v oblasti péče o zrak

Když lidé skvěle vidí, mají skvělý život – jednoduché motto a velké cíle.

Posláním společnosti Alcon je již více než 70 let pomáhat lidem skvěle vidět. Je největší společností v oblasti péče o zrak. Neustále se snaží přicházet se špičkovými inovacemi a převratnými technologiemi ve způsobech léčby očních chorob. Kromě svých konkurenceschopných produktů se zaměřuje také na výzkum, vývoj a distribuci přípravků a nástrojů pro oční lékařství. Obchoduje na 180 trzích a má zastoupení v 75 zemích.

Když lidé skvěle vidí, mají skvělý život

K naplňování filosofie firmy jsou vytvořeny dvě divize: Surgical a Vision Care. Divize Surgical nabízí komplexní portfolio pro oční chirurgii, čímž oftalmologům umožňujeme dosahovat těch nejlepších chirurgických výsledků. Mezi její nejznámější prostředky se řadí ty pro kataraktovou, sítnicovou, glaukomovou a refrakční chirurgii. Vyvíjí a vyrábí také špičkové nitrooční čočky k léčbě šedého zákalu a refrakčních vad, jako je astigmatismus a presbyopie.

Divize Visioin Care (neboli Péče o zrak) v podání Alconu znamená především kontaktní čočky. Je jedním z největších výrobců kontaktních čoček a produktů péče o ně. Portfolio Vision Care nabízí rozsáhlou škálu denních jednorázových kontaktních čoček, měsíčních kontaktních čoček na opakované použití a čoček zvýrazňujících barvu očí. Také se v portfolium objevují produkty péče o oči, které se zaměřují na léčbu suchého oka.

Společenská odpovědnost

Alcon Cycle for Sight v roce 2019 si dala za cíl zvýšit povědomí o důležitosti péče o zrak a podpořit místní iniciativy, ať už kdekoliv na světě. A tak v mnoha zeměpisných oblastech, kde kvalita péče o zrak nedosahuje vyšší než základní kvality, je-li vůbec nabízena, uzavírá Alcon různá partnerství, která pomáhají věci zlepšovat. Pomáhá lidem v péči o oči, k níž by jinak neměli přístup.

Rotopedem pro dobrou věc

V minulosti se dobročinně předvedla i v rámci veletrhu Opta. Na stánku společnosti Alcon se šlapalo na rotopedu pro dobrou věc – příspěvek 50 tisíc korun v roce 2019 putoval na léčbu zrakově postižených dětí. „Závodníci“ zvýšili povědomí o dětské Léčebně zrakových vad ve Dvoře Králové nad Labem. Marketingová manažerka ECE Cluster společnosti Alcon Kateřina Ševcová vysvětluje: „Bohužel mnozí rodiče dětí s tupozrakostí a šilháním, kterým by mohla léčebna pomoci, o ní nevědí.“ Alcon se zajímá o pomoc i oči…