Translation is not available.

Alcon, globální lídr v oblasti péče o zrak

Když lidé skvěle vidí, mají skvělý život – jednoduché motto a velké cíle.

Posláním společnosti Alcon je již více než 70 let pomáhat lidem skvěle vidět. Je největší společností v oblasti péče o zrak. Neustále se snaží přicházet se špičkovými inovacemi a převratnými technologiemi ve způsobech léčby očních chorob. Kromě svých konkurenceschopných produktů se zaměřuje také na výzkum, vývoj a distribuci přípravků a nástrojů pro oční lékařství. Obchoduje na 180 trzích a má zastoupení v 75 zemích.

Když lidé skvěle vidí, mají skvělý život

K naplňování filosofie firmy jsou vytvořeny dvě divize: Surgical a Vision Care. Divize Surgical nabízí komplexní portfolio pro oční chirurgii, čímž oftalmologům umožňujeme dosahovat těch nejlepších chirurgických výsledků. Mezi její nejznámější prostředky se řadí ty pro kataraktovou, sítnicovou, glaukomovou a refrakční chirurgii. Vyvíjí a vyrábí také špičkové nitrooční čočky k léčbě šedého zákalu a refrakčních vad, jako je astigmatismus a presbyopie.

Divize Visioin Care (neboli Péče o zrak) v podání Alconu znamená především kontaktní čočky. Je jedním z největších výrobců kontaktních čoček a produktů péče o ně. Portfolio Vision Care nabízí rozsáhlou škálu denních jednorázových kontaktních čoček, měsíčních kontaktních čoček na opakované použití a čoček zvýrazňujících barvu očí. Také se v portfolium objevují produkty péče o oči, které se zaměřují na léčbu suchého oka.

Společenská odpovědnost

Alcon Cycle for Sight v roce 2019 si dala za cíl zvýšit povědomí o důležitosti péče o zrak a podpořit místní iniciativy, ať už kdekoliv na světě. A tak v mnoha zeměpisných oblastech, kde kvalita péče o zrak nedosahuje vyšší než základní kvality, je-li vůbec nabízena, uzavírá Alcon různá partnerství, která pomáhají věci zlepšovat. Pomáhá lidem v péči o oči, k níž by jinak neměli přístup.

Rotopedem pro dobrou věc

V minulosti se dobročinně předvedla i v rámci veletrhu Opta. Na stánku společnosti Alcon se šlapalo na rotopedu pro dobrou věc – příspěvek 50 tisíc korun v roce 2019 putoval na léčbu zrakově postižených dětí. „Závodníci“ zvýšili povědomí o dětské Léčebně zrakových vad ve Dvoře Králové nad Labem. Marketingová manažerka ECE Cluster společnosti Alcon Kateřina Ševcová vysvětluje: „Bohužel mnozí rodiče dětí s tupozrakostí a šilháním, kterým by mohla léčebna pomoci, o ní nevědí.“ Alcon se zajímá o pomoc i oči…

 

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše