MOBITEX

Übersetzung nicht verfügbar.

Postel Novague: švýcarský designový solitér v ložnici nese český rukopis

Exkluzivní švýcarská značka Grand Beds dnes oficiálně vstoupila na český trh, a to ve velkém stylu. Ve světové premiéře představila na veletrhu MOBITEX postel Sonnenberg Concept One z dílny návrhářského studia Novague Design. „O mně se ví, že jsem posedlý automobilovým designem a precizními liniemi. V případě této postele jsem se rozhodl bourat klišé a vytvořit solitér, který bude dominantou ložnice, bude stát volně v prostoru a sloužit pouze k jedinému účelu: ke kvalitnímu spaní,“ říká Petr Novague, úspěšný český designér, mimo jiné držitel deseti prestižních ocenění Red Dot Awards.

Postel Novague svědčí o zdravém sebevědomí designéra i výrobce a jejich jasné koncepci - nabídnout zcela výjimečný produkt pro náročnou i movitou klientelu. Limitovaná edice Sonnenberg Concept One ruší představy o posteli, která nenápadně stojí u zdi, má úložný prostor nebo odkládací stoleček. Nic takového tu není, ani žádné místo pro odložení mobilu nebo skleničky šampaňského. Cílem českého designéra bylo povýšit postel na produkt, který je sám o sobě minimalistický, je klenotem místnosti a zdobí ji svým jednoduchým, výjimečným futuristickým designem.

„Jsem velice spokojen s kvalitou produktu, na kterém odvedli čalouníci opravdu profesionální práci,“ potvrzuje Petr Novague, který při slavnostním představení postele zapózoval fotografům a k poležení pozval i přítomné novináře. Na tiskové konferenci pak prozradil, že na cestě od myšlenky k výsledku strávil rok svého života. „Při realizaci jsem byl asi nejvíc překvapen tím, že stále není nic lepšího než koňské žíně,“ dodává designér, který postavil svůj nápad především na unikátním tvaru postele a provedení v jemně šedé barvě v kombinaci s pomerančovou.

I zástupci značky Grand Beds Bedřich Skalický a Ondřej Muzika potvrdili, že kvalita je pro ně klíčovou hodnotou. Firma si zakládá na tom, že vyrábí postele přímo ve Švýcarsku, ručně a z přírodních materiálů, jako jsou vlna, bavlna, kašmír a další, a současně používá kapsičkové pružiny té nejvyšší kvality. Značka Grand Beds vznikla před třemi lety a v brněnském Campus Square představuje postele ve svém prvním showroomu.

Weitere News von der Messe

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše