ProDítě, Svět ženy

Übersetzung nicht verfügbar.

S Hajdalánkem má dítě jednu židli od miminka po dospělost

Vysoká jídelní stolička, pak menší židle k „malovacímu“ stolečku nebo štokrle k jídelnímu a nakonec klasická židle. To zná každý rodič. Přitom stačí koupit jednu jedinou židli, která s dítětem roste až klidně do jeho dospělosti. Stačí dobrý nápad a kvalitní materiál. Ty se skrývají v rostoucí židli Hajdalánek, která se představí na brněnském veletrhu ProDítě.

Na svědomí ji má Tomáš Kupčík z Brna. „Nápad přišel před osmi lety, kamarád se na mě obrátil, zda bych mu židli nezajistil, protože jsem se ve světě dřeva pro děti již nějaký čas pohyboval. Na trhu rostoucích židlí bylo málo a tak jsem mu vyrobil vlastní židli v lepší kvalitě a ceně,“ vysvětluje Kupčík.

Do vývoje dalších židliček se pustil sám a dodnes má v její výrobě hlavní slovo. „Obstarávám si nápady, barvy, materiály, kontroluji výrobu. A taky židličky skládám a balím v prostorách na Václavské ulici,“ poznamenal Kupčík. Rostoucí židle kompletně vzniká v Česku.

Podívejte se na video.

Hajdalánek roste s dítětem opravdu celý život. Židličku snadno přizpůsobíte výšce dítka. Nastavíte výšku a hloubku sedátka a podnožky tak, aby stále sedělo zdravě a jeho páteř a kosterní systém se zdravě vyvíjely. „Prakticky ji můžete používat od 9 měsíců, kdy je dítě schopno samostatně sedět, až do dospělosti, neboť nejnižší poloha sedátka je stejná jako u normální židle,“ vysvětluje tvůrce rostoucí židle. Používá pro ni zejména masivní bukové dřevo, které má dlouhou životnost. A to, že by se židle pod dospělým neudržela, nehrozí – je testována na maximální nosnost 120 kilogramů.

Na veletrhu návštěvníci uvidí několik typů „Hajdalánkových“ rostoucích židlí a také barevných kombinací. „Dále přivezeme stoličku TETRA 3v1 a stoleček LUCAS se židličkami LUCA,“ dodal Kupčík. TETRA je vlastně také rostoucí kus nábytku – jde o malou židličku, u níž si můžete zvolit výšku sedáku na 14, 26 nebo 36 centimetrů a atraktivní barvy.

Do prodejny Tomáše Kupčíka nemusí mířit jen samotní rodiče, ale třeba ředitelé mateřských školek. Vyberou si z řady lehátek, stolů ze židličkami či krásně barevných organizérů.

Hlavní přednosti rostoucí židle:

  • dítě sedí ve správné výšce ke stolu
  • lokty má kolmo ke stolu a nezaklání hlavu
  • nohy má díky podnožce v pravém úhlu
  • solidní podpora a nepřepínání páteře, která je ve vývinu
  • ergonomická opěrka zad
  • využití od cca 9 měsíců do dospělosti

 

Veškeré informace najdete mezi 14. a 17. březnem v pavilonu G brněnského výstaviště nebo na stránkách www.hajdalanek.cz.

Weitere News von der Messe

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše