MOBITEX

Übersetzung nicht verfügbar.

Sedačky Lia a Levi: rodinný minimalismus značky JECH

Připadají vám moderní věci hezké, ale nepraktické? Kdepak! Firma JECH CZ s.r.o., která se za třicet let vypracovala mezi přední výrobce nábytku a zejména sedacích souprav, tvrdí, že sedačka může být bez obav hlavním místem rodinného života. A přidává dva aktuální tipy na moderní rozkládací sedací soupravy Lia a Levi.

„Sedačka Levi je minimalistická vzhledem a zároveň až neuvěřitelně praktická a variabilní. Dá se snadno rozložit a především má jednoduše snímatelné potahy, vyrobené z těch nejkvalitnějších materiálů,“ tvrdí Marek Jech, který se ve společnosti stará o obchod a marketing. Podle jeho slov se pohodlně budou na sedačce cítit i vyšší členové domácnosti, a to díky možnosti prodloužení sedu až o 8 cm. Také elegantní Lia nabízí zmíněné praktické funkce a líbí se i díky dokonale zpracovaným područkám z masivního buku, které lze namořit do dvanácti odstínů.

Příběh společnosti JECH se začal psát v roce 1991, krátce po sametové revoluci, kdy v Dobrušce v Orlických horách vznikla v domě původně určeném k demolici první výrobna dnes úspěšné české firmy. Do tří let v ní pracovalo téměř šedesát lidí. Firma začala spolupracovat s předními designéry a  vytvářet vlastní kolekce sedacího nábytku jak pro běžné spotřebitele, tak i luxusní sedačky z vysoce kvalitní, čtyřmilimetrové kůže, kterými oslovila klientelu z řad vrcholových manažerů i českých a slovenských celebrit. Dnes firma vyrábí nejen sedací soupravy, ale i křesla, židle, konferenční stolky a nábytek pro pečovatelství a zdravotnictví. Své zákazníky získává zejména kvalitním řemeslným zpracováním, masivní dřevěnou konstrukcí nábytku i výběrem více jak 300 druhů potahových látek.

O něčem takovém by si na začátku devadesátých let mohl nechat zakladatel společnosti jen zdát. Když o startu firmy psal loni magazín Forbes, popisoval její příběh takto: „Byl rok před revolucí a novomanželé Jechovi si na veletrhu chtěli vybrat sedačku. Na výběr ale byla jenom jediná. A navíc červená. Protože Pavel Jech červenou nechtěl, řekl si, že si sedačku radši vyrobí sám. Pak začal gauče i křesla vyrábět i pro své známé a dnes už 30 let vede rodinnou firmu Jech, která má obrat 100 milionů ročně a výrobu vyprodanou na čtyři měsíce dopředu. Jednoduše: společnost, která vyrábí nejvíc sedacích souprav u nás.“

Pavel Jech v článku vzpomínal i na to, že chtěl sedačku ušít z kozích kůží, protože jsou velmi jemné a hebké. Objel proto všechny řezníky v kraji a s těmi se domluvil, že když zabijí kozu a majitel jim kůži nechá, zavolají mu. Jedna kůže tehdy stála 40 korun. Za pět měsíců jich měl skoro 50 a sušil je doma na plotě. V jedné koželužně na pohovky je pak nechat vyčinit na černo, protože to tehdy jinak nešlo. Přijďte se na veletrh přesvědčit, kam se za třicet let posunula nabídka společnosti Jech a vyzkoušet si sedačku na vlastní kůži.

Zdroj: https://www.forbes.cz/nemohl-najit-idealni-sedacku-tak-si-ji-vyrobil-sam-dnes-je-jednicka-na-ceskem-trhu/

Weitere News von der Messe

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše