ProDítě, Svět ženy

Übersetzung nicht verfügbar.

Studenti stomatologie poradí, jak na zuby bez kazů

Na výstavu Svět ženy se vrací stánek „Poradna Colgate“ i edukativní doprovodný program, který chce poučit o správné dentální péči hlavně těhotné maminky, rodiče a jejich děti. Podrobnosti v rozhovoru prozradila specialistka společnosti Colgate-Palmolive Dita Wiesnerová.

Společnost Colgate-Palmolive  podporuje projekt GraviDent – Preventivní program zdravého úsměvu nejen pro těhotné. Co je jeho cílem a bude prezentace na výstavě Svět ženy jeho součástí?
Projekt GraviDent vznikl přibližně před sedmi lety jako reakce na nedostatečnou edukaci těhotných maminek v oblasti dentální péče. Od první chvíle byli zapojeni také studenti zubního lékařství v Brně, kteří vymysleli název projektu. Projekt stále pokračuje a studenti z Brna, kteří se mu věnují v současnosti, budou provádět edukaci pro rodiče a děti v rámci letošní výstavy Svět ženy a veletrhu Prodítě. Cílem projektu je mít v České republice zdravé rodiče a děti. Informovaní rodiče správně pečují o chrup svůj i svých dětí.

Co nabídnete návštěvníkům na stánku?
U našeho stánku „Poradna Colgate“ se maminky dozví, jak správně pečovat o svou ústní dutinu v těhotenství i po něm a jak správnou péči učit své děti. Dostanou praktické rady, jaké pasty a kartáčky mají kupovat. Odnesou si také vzorečky produktů a letáčky s odbornými informacemi. U dětského koutku bude stolek, kde mohou rodiče se svými dětmi absolvovat praktickou ukázku správné techniky čištění zubů.

Jaký program proběhne na pódiu?
Program “Zdravé zoubky od narození” proběhne v pavilonu G2 od pátku do neděle několikrát za den. Chystáme prezentace společnosti Colgate-Palmolive se soutěží o produkty dentální hygieny a edukativní přednášku nejen pro těhotné ženy „Jak na zdravý úsměv s Elmexem”. Z této přednášky by se rodiče měli dozvědět, jak správně pečovat o dutinu ústní svou a svých dětí a čeho se případně vyvarovat.

Výstavy Svět ženy jste se účastnili už v loňském roce. Jaký měla vaše  poradna ohlas?
Poradna měla velmi dobrý ohlas hlavně u maminek. Využili ji také ostatní vystavovatelé, kteří k nám chodili pro informace o zubní hygieně. Rodiče uvítali možnost získat odborné informace, které se týkají jejich zdraví a zdraví jejich dětí. Myslím, že to pro návštěvníky veletrhu bylo zajímavé odborné zpestření.

Weitere News von der Messe

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše