Caravaning Brno

Übersetzung nicht verfügbar.

Tomáš Matonoha – dojede z Brna na ledovec?

Na střední škole rád trempoval a zjistil, že mu vyhovuje dovolená, která se „hýbe“. Takže není divu, že si herec Tomáš Matonoha před časem pořídil vlastní obytný vůz. Dává mu to absolutní volnost a zrovna tento víkend vyrazil na ledovec se svým synem Štěpánem. Kam přesně, to ještě neví. „Do poslední chvíle se můžu dívat, jaké je počasí, kde svítí slunko, kolik mají otevřených sjezdovek, kde je snow park a teprve tam pak jedu,“ říká oblíbený herec.

Na ledovec s dětmi – ale po jednom!

Na ledovec vyrazil paradoxně z veletrhu Caravaning Brno, kam zavítal pro další inspiraci. Zatímco dopoledne si proběhnul novinky, odpoledne už bude se synem na cestách. „V podstatě se můžu rozhodnout u Mnichova, kam pojedu. Jednou se mi stalo, že jsem jel na určité místo a skončil jsem nakonec úplně jinde,“ popisuje výhody dovolené na čtyřech kolech Matonoha. Za čtrnáct dní pak vyráží na dovolenou s dcerou. Proč nebere oba současně? „Víte, jsou teď ve věku 6 a 13 let a to je takové to období, kdy s nimi můžu být tři hodiny maximálně,“ směje se herec.

Čtyři jsou maximum

Když svůj obytný vůz vybíral, dlouho přemýšlel, zda s ohledem na velkou rodinu volit obytný vůz, nebo karavan pro 4 osoby. Za sebou už měl zkušenosti s různými karavany, které si půjčoval, a několik let měl multivan se spací úpravou na střeše. „Nakonec jsem vybral kompaktní šestimetrový obytňák, protože hlavně v zimě když jste na cestách, je to lepší než jet nějakou velkou krávou,“ usmívá se herec. „Nebo když jedete do jižní Evropy, kde jsou v Řecku a Itálii malá městečka, tak bych s velkým karavanem musel zůstat před městem,“doplňuje. Nejčastěji cestuje s dětmi nebo sám, takže se prý vejdou. „Ideální je to tak ve čtyřech, jednou nás jelo pět a ten pátý už prostě zavazel,“ popisuje Matonoha.

V zimě jezdí raději na sucho

Na zimní dovolenou musíte mít topení a dobrou izolaci,“ doporučuje Matonoha, který si sám kempování s karavanem v zimě oblíbil.  Stalo se mu někdy, že něco nefungovalo? „V zimě musí člověk pořád dávat pozor na vodu, aby nezamrzla. To se mi třeba stalo. Špatně jsem nastavil topení a v listopadu přišly první ranní mrazíky, dva dny mrzlo a já byl zrovna pryč. Proto v zimě jezdím raději na sucho. Mám vypuštěnou vodu a beru s sebou hodně petek.“

Topení exkluzivně pro Matonohu

Herec se přiznal, že má na svém obytňáku speciální vychytávku, a to unikátně řešené topení, které mu vyhřívá i střešní stanovou nástavbu. Je první, kdo to takto má. Díky dobré výbavě si tak třeba splní sen, kterým je cestování s karavanem po Skandinávii, kde můžete kempovat kdekoliv v národním parku. Co se týče léta, má nejraději italské a rakouské alpy s jejich krásnými horskými kempy, rád jezdí i do Chorvatska nebo do Německa, kde je pro karavanisty výborné zázemí i možnosti. „V západní Evropě je to vnímáno jako turistika budoucnosti,“ tvrdí herec. Jeho slova dosvědčují i dvě obří haly na brněnském výstavišti plné karavanů, obytných vozů a nejrůznějšího příslušenství.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše