SALIMA

Übersetzung nicht verfügbar.

Trenér Petr Novák: „S Martinou děláme českému chlebu reklamu!“

Úspěšným mladým pekařům v pavilonu V pogratulovat i jeden z našich nejúspěšnějších a nejznámějších sportovních trenérů, jehož svěřenkyně Martina Sáblíková před pár dny přivezla z Koreje již šestou olympijskou medaili. Jak přiznal, český chleba naši rychlobruslaři hledají po celém světě.

Petr Novák přijal pozvání na slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Pekař roku 2018 junior, čímž dodal akci olympijský lesk. S účastníky ceremoniálu se podělil o vzpomínky na poslední úspěch Martiny Sáblíkové, který ještě máme v živé paměti. „Bylo to drama a pěkně jsme si s Martinou pobrečeli. V Turíně na své první olympiádě skončila čtvrtá, ve Vancouveru získala dvě zlaté a jeden bronz, v Soči zlato a stříbro, mezitím se stala sedmnáctinásobnou mistryní světa. Rok co rok vozila z velké akce nějakou medaili, ale najednou loni v listopadu a v prosinci přišly problémy s bolestí zad. Vypadalo to, že olympijskou medaili obhajovat vůbec nepojede. Ale Martina se ukázala jako velká bojovnice, měsíc a půl jsme improvizovali s tréninkem a ona to dokázala,“ popsal trenér dramatickou cestu za stříbrem. „Tato medaile je pro Martinu hodně důležitá, protože se s ní stala naším nejúspěšnějším sportovcem na zimních olympiádách. Dostala se i před Emila Zátopka a po Věře Čáslavské je naší druhou nejúspěšnější olympioničkou,“ připomněl.

Petr Novák poděkoval také představitelům pekařské a cukrářské profesi, jejichž práce si velmi váží: „Všude po světě s Martinou hledáme český chleba, a když ho najdeme, vždycky si ukrojíme a vyfotíme se s ním. Jak můžete vidět na internetu, děláme českému chlebu reklamu.“

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše