URBIS SMART CITY FAIR

Übersetzung nicht verfügbar.

URBIS 2019 právě odstartoval, čekají nás dva nadupané dny

Stěžejními tématy veletrhu jsou digitální město, voda, energetická politika, chytré městské čtvrtě a udržitelná doprava.

S devátou hodinou odstartoval první den druhého ročníku URBIS Smart City Fair. Během dvou dnů se na akci vystřídá více než 100 řečníků z celé Evropy. Chytrá řešení v praxi si mohou návštěvníci prohlédnout v nové CityOne Areně nebo přímo u stánku vystavovatelů.

Urbis 2019 zahájila primátorka města Brna Markéta Vaňková. Na pódiích se dnes objeví také například zástupce firmy Hyperloop Transportation Technologies, Sabith Gatea Khisaf (hlavní pódium, 13:30–14:00 hodin). Ten představí nejnovější vývoj futuristické dopravy. „Zítra se mohou lidé těšit například na Richarda Stallmana, jenž stál u zrodu operačního systému Linux, na kterém dnes běží všechny mobilní telefony s operačním systémem Android,“ vyzdvihuje z letošního programu Martin Videczký, ředitel projektu URBIS.

Program veletrhu je letos rozšířen do dvou pavilonů – G1 a G2. V rámci dvou dnů jsou zde připraveny panelové diskuze, konference, přednášky i workshopy věnující se hlavním tematickým celkům. Své zkušenosti bude prezentovat více než 100 řečníků, mezi které patří zástupci evropských projektů, zahraničních univerzit, ministerstev i významných organizací řídících zavádění inovativních technologií.

„Dnes nás čeká například replikační workshop, během něhož pokročilá evropská město jako Rotterdam představí své inovativní projekty a podělí se o nástrahy s jejich implementací. Paralelně budou po celý den probíhat dílčí konference, každý návštěvník si určitě vybere,“popsal David Bárta, ze CityOne, spolupořadatel URBIS. Zítra – 6. 6. – se mohou lidé těšit na Smart City Summit V4+, jehož cílem je sdílení zkušeností a dobré praxe jak na úrovni ministerské, tak velkých a malých měst. „Konference se zúčastní zástupci měst nejen ze zemí Visegrádské čtyřky. Potvrzena je například účast Vídně, Poznaně, Gdyně, Prešova či ukrajinského Nemishaeve,“ dodává Bárta. 

„Brno je na špici rozvoje v rámci agendy Smart City ve středoevropském regionu, což dokazuje řada ocenění pro naše chytrá řešení v podobě Brno iD nebo datového portálu města Brna. Agenda Smart City však není o soutěži, ale o sdílení dobré a někdy i špatné praxe, diskuzi a spolupráci. Proto jsme se pustili do ambiciózního cíle vytvořit veletrh, který by se stal bránou do středoevropského regionu v oblasti Smart City. Věřím, že představený program jde tímto směrem a přinese odbornou diskuzi po oba dva dny veletrhu“ říká Tomáš Koláčný, 2. náměstek primátorky města Brna pro oblast participace veřejnosti, informačních technologií, strategie a analýzy dat. Snahu města při tom oceňuje i Evropská komise. Ta veletrh URBIS zařadila mezi významné akce roku 2019 v oblasti digitalizace, eGovernmentu a interoperability.

Weitere News von der Messe

06. 06. 2019 URBIS SMART CITY FAIR Tři Zlaté medaile URBIS 2019 pro chytré výrobky

Inovativní kontejner na oděvy TUČŃÁK od společnosti TextilEco, a.s., plánovač tras nové generace pro veřejnou dopravu a mobilitu jako služba s názvem AnyRoute od firmy Umotional s.r.o. a řídicí informační systém RISII od dodavatele Herman systems, s.r.o. a vystavovatele Dopravní...

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše