Caravaning Brno

Übersetzung nicht verfügbar.

Užitečné mobilní aplikace pro snazší cestování

Letní sezóna je v plném proudu, a proto jsme se rozhodli dát dohromady dalších pár cestovatelských rad a tipů – tentokrát na téma užitečné mobilní aplikace.

Pokud raději zůstáváte při cestování „offline“, tak ve čtení nepokračujte a raději přejděte třeba na tento článek s obecnými tipy pro cestování. Pokud si však na cesty svůj chytrý telefon nevypínáte, tak se s námi pojďte podívat na několik aplikací, které vám dovolenou mohou usnadnit. Doporučené aplikace užijete zejména při cestování do zahraničí, ale neztratí se ani u nás.

Mapy a navigace

Waze
Mapy s nejaktuálnějšími dopravními informacemi, na jejichž tvorbě se podílejí sami řidiči. A to samozřejmě v reálném čase. Varování před kolonami, nehodami i dopravními omezeními – to vše se díky Waze hned dozvíte. Užitečné jsou také informace o nejlepších cenách za palivo.

Webové stránky     Android     iOS

Google Maps
Snadnou navigaci na cestách umožňují také Google Maps. Výhodou je komplexnost aplikace – celkem zde najdete přes 200 zemí. Využít můžete i navigaci GPS s hlasovým naváděním pro cestování autem, na kole i pěšky. Oblíbenou funkcí je Street View, díky které se podíváte na reálné záběry jednotlivých míst. 

Webové stránky     Android     iOS 

Citymapper
Jestliže se chystáte do některého z větších světových měst, dobrou volbou je aplikace Citymapper. Aplikace byla několikrát zařazena mezi ty nejlepší ve své kategorii. Výborná mapa vás zvládne navigovat bez problémů centrem i těch největších metropolí. Najdete v ní ale i mnoho dalších informací, například o odjezdech městské dopravy či o případných dopravních změnách. 

Webové stránky     Android     iOS 

Offline mapy
Připojení k internetu byste určitě neměli brát jako samozřejmost. Proto je lepší stáhnout si pro jistotu i nějaké offline mapy. Zmínit můžeme dvě – Maps.me a Offline Maps & Navigation. Obě nabízejí mnoho užitečných funkcí, které při cestování pomohou. 

Jak se dorozumět

Google Translator
Opět sáhneme k aplikaci od Google – jeho překladač je totiž ve většině případů dostačující. Výhodou je rozsáhlý „arzenál“ jazyků. Navíc nabízí i takové vychytávky jako překlady z fotek nebo překlady mluveného slova – jen je potřeba ověřit si, zda je podporovaný vámi potřebný jazyk. V obchodech s aplikacemi samozřejmě narazíte na obrovské množství specializovaných slovníků – stačí si jen vybrat. 

Webové stránky     Android     iOS 

Loecsen
Jedete do nějaké vzdálené země a chcete se naučit základní fráze? Pak sáhněte po aplikaci Loecsen. Nabízí fráze ve 40 jazycích. Pozitivem je i podpora českého jazyka a také webové rozhraní. 

Webové stránky     Android     iOS 

Ubytování

Ubytování si většinou zajišťujeme dopředu, ale jsou i dobrodruzi, kteří vyráží „naslepo“. Pro tyto případy doporučujeme zvolit některou z následujících aplikací od některého z ověřených zprostředkovatelů ubytování. 

Airbnb
Vhodné pro ty, co se snaží cestovat „lowcost“. Airbnb navíc nenabízí pouze ubytování, ale najdete zde i konkrétní zážitky a aktivity. 

Webové stránky     Android     iOS 

Booking.com
Netřeba představovat – pravděpodobně nejrozšířenější zprostředkovatel ubytování. Aplikace se vyplatí například při správě vaší rezervace. 

Webové stránky     Andoid     iOS 

Couchsurfing
Bezplatné ubytování – to je Couchsurfing. Jedná se o sociální síť, na které si můžete najít ubytování ve vybrané destinaci zcela zdarma. Při výběru si určitě pročtěte reference a reagujte jen na prověřené a co nejpodrobnější profily. Při správném výběru si však můžete vytvořit nová přátelství a poznat tak destinaci opravdu do detailu.  

Webové stránky     Android     iOS 

Mezi další oblíbené aplikace patří Trivago a Hotels.com.

Doprava

Skyscanner
Oblíbený srovnávač letenek vám pomůže znatelně ušetřit. Porovnává miliony letů stovek leteckých společností a vyhledávačů letenek. Díky aplikaci budete mít po ruce ty nejvýhodnější nabídky. Využít lze také aplikaci Omio, která sleduje i vlaková a autobusová spojení. 

Webové stránky     Android     iOS 

Uber
Snadné cestování nabízí i služba Uber. Stačí několik kliknutí v aplikaci a řidič dorazí přímo k vám. Výhodou jsou nízké a zejména jasně dané ceny, které vidíte přímo v aplikaci. 

Webové stránky     Android     iOS 

BlaBlaCar
Hlavní výhodou BlaBlaCar je sdílení nákladů za cestu. Jednoduše se přidáte k někomu, kdo se chystá stejným směrem jako vy.

Webové stránky     Android     iOS 

Komunikace

Dnešní doba nám umožňuje zdarma zůstávat ve spojení s blízkými, i když vycestujeme na druhý konec světa. Využít můžete například MessengerWhatsApp nebo Viber.

Plánování dovolené

Máte vybranou dovolenou, ale hledáte, kam vyrazit na výlety? Jako pomocníka můžete využít například TripAdvisorFoursquare nebo Google Trips.

Zajímavou aplikací je i PackKing – pomůže vám s balením na cesty.

Další tipy

Kempy v ČR a na Slovensku
Užitečný průvodce kempy v ČR i na Slovensku. Najdete zde důležité kontakty, ale i další podrobnější informace o konkrétních kempech. 

Webové stránky     Android     iOS 

XE Currency
Mějte přehled o aktuálních měnových kurzech a převádějte ceny přímo ve svém telefonu. 

Webové stránky     Android     iOS 

park4night
S touto aplikací najdete mnoho skvělých míst ideálních pro cestování s karavanem nebo obytným vozem. K dispozici jsou nejen lokality v České republice, ale i v desítkách dalších zemích světa. 

Webové stránky     Android     iOS

Rádi cestujete? Přijďte se inspirovat na veletrh Caravaning Brno

Jestli patříte mezi milovníky cestování, tak si určitě nenechte ujít veletrh Caravaning Brno, který se koná na brněnském výstavišti od 8. do 11. listopadu 2018. Dozvíte se zde vše o cestování karavanem a obytným vozem. Prezentovat své nejluxusnější modely bude přes 50 předních značek, chybět však nebude ani nabídka cestovatelského vybavení a potřeb. Oblíbenou součástí jsou také minicamp v areálu výstaviště a bazar karavanů. Uskuteční se i testovací jízdy a chybět nebude ani bohatý doprovodný program na pódiu v podobě cestovatelských přednášek, povídání o bezpečnosti nebo správné výbavě pro pohodlné cestování. Pro aktuální informace sledujte webové i facebookové stránky. 

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše