Mineralien Brünn

Übersetzung nicht verfügbar.

Výbuch sopky na brněnském výstavišti. Doprovodný program Ústavu geologických věd zaujme děti i dospělé

Výstava Minerály Brno není pouze o prohlížení si kamenů a nákupech, ale i o zážitcích. V rámci doprovodného programu se tak návštěvníci stanou svědky výbuchu sopky. Děti i dospělí si také na vlastní kůži vyzkouší práci s mikroskopem nebo se utkají v zábavném kvízu.

Jak vzniká magma? Jaký způsobem se tvoří sopečný kužel a jaká rizika aktivní vulkanismus přináší? Na tyto i další otázky odpoví návštěvníkům brněnského výstaviště zástupci Ústavu geologických věd. V rámci doprovodného programu pro celou rodinu budou přímo na výstavě Minerály Brno simulovat skutečný výbuch sopky. Program je ale připraven i pro ty, kteří upřednostňují spíše klidnější činnost. „Pomocí mikroskopu si ukážeme strukturu kostí suchozemských zvířat i ryb, nebo
jak vypadají drobní zkamenělí živočichové, okem nerozeznatelní, kteří jsou
běžnou součástí mořských písků, po kterých Moravané běžně chodí,“
 prozrazuje Ludmila Daňková z Ústavu geologických věd.

Znalosti a vědomosti, které během výstavy Minerály Brno návštěvníci získají, si budou mít možnost ověřit také v zábavném kvízu. V rámci něj se dozví zajímavé informace o nerostech i jejich využití. Ti, kteří budou v poznávání minerálů a fosílií nejlepší, se navíc mohou těšit na odměnu.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše