Minerály Brno

Výbuch sopky na brněnském výstavišti. Doprovodný program Ústavu geologických věd zaujme děti i dospělé

Výstava Minerály Brno není pouze o prohlížení si kamenů a nákupech, ale i o zážitcích. V rámci doprovodného programu se tak návštěvníci stanou svědky výbuchu sopky. Děti i dospělí si také na vlastní kůži vyzkouší práci s mikroskopem nebo se utkají v zábavném kvízu.

Jak vzniká magma? Jaký způsobem se tvoří sopečný kužel a jaká rizika aktivní vulkanismus přináší? Na tyto i další otázky odpoví návštěvníkům brněnského výstaviště zástupci Ústavu geologických věd. V rámci doprovodného programu pro celou rodinu budou přímo na výstavě Minerály Brno simulovat skutečný výbuch sopky. Program je ale připraven i pro ty, kteří upřednostňují spíše klidnější činnost. „Pomocí mikroskopu si ukážeme strukturu kostí suchozemských zvířat i ryb, nebo
jak vypadají drobní zkamenělí živočichové, okem nerozeznatelní, kteří jsou
běžnou součástí mořských písků, po kterých Moravané běžně chodí,“
 prozrazuje Ludmila Daňková z Ústavu geologických věd.

Znalosti a vědomosti, které během výstavy Minerály Brno návštěvníci získají, si budou mít možnost ověřit také v zábavném kvízu. V rámci něj se dozví zajímavé informace o nerostech i jejich využití. Ti, kteří budou v poznávání minerálů a fosílií nejlepší, se navíc mohou těšit na odměnu.