Motosalon

Übersetzung nicht verfügbar.

Yamaha přichází se svým dosud nejvýkonnějším skútrem

Na rok 2020 si japonská Yamaha připravila nejsportovnější a nejvýkonnější skútr, který dosud vyrobila. Inovovaný TMAX má zvýšený objem dvouválcového agregátu na 560 ccm s vyšším výkonem o 3,5 procenta, novou agresivnější kapotáž a přepracované odpružení. K dostání bude i v lépe vybavené verzi TMAX Tech MAX.

Model TMAX byl představen v roce 2001 a stal se nejúspěšnějším sportovním skútrem všech dob. Prodeje ikonického stroje, který je aktuálně ve své 6. generaci, přesáhly 275.000 kusů, což z něj dělá jeden z nejúspěšnějších modelů značky v Evropě.

Motor o výkonu 48 koní je vybavený novými lehkými písty z kovaného hliníku a nově konstruovanými ojnicemi. Většího zdvihového objemu bylo dosaženo zvětšením průměru vrtání o 2 mm na 70 mm.  Změny doznalo i chlazení nebo výfuk.

Přepracovaná kapotáž je doplněna zcela novou zadní částí. Klíčovým designovým prvkem  jsou kompaktní nová přední LED směrová světla, která jsou zcela integrována do přepracovaných panelů. TMAX je vybaven velkým osvětleným úložným prostorem pod sedlem, který pojme 2 helmy Jet.

TMAX 560 se vedle atraktivnějšího vzhledu a nové pohonné jednotky může pochlubit i bohatou standardní výbavou, jejíž součástí je mimo jiné systém kontroly trakce a D-MODE s možností výběru ze dvou palivových map, systém bezklíčového přístupu Smart Key a TFT přístrojový štít. Aplikace MyTMAX Connect zahrnuje také funkci upozornění při opuštění vymezeného prostoru či údajů o jízdě, dále pak varování při překročení rychlosti, funkci výstražných blinkrů nebo upozornění na vybitý akumulátor.

Prémiová verze TMAX Tech MAX má například elektricky nastavitelný štít. Součástí základní výbavy prémiovky je také tempomat, což žádný jiný skútr nemá. Jezdci na modelu TMAX Tech Max ocení i vyhřívané rukojeti a vyhřívané sedlo, díky kterým bude každá cesta ještě pohodlnější a příjemnější.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše