Olympijský festival

Übersetzung nicht verfügbar.

Začíná se vyrábět první sníh na Olympijský festival. Startuje za měsíc

Měsíc zbývá do odstartování Olympijského festivalu na brněnském výstavišti. Obří akce pořádaná u příležitosti zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu rozproudí krev sportovních fanoušků mezi 9. a 25. únorem 2018.

V pavilonu Z a jeho okolí vyroste řada sportovišť, velká fan zóny s obřími obrazovkami. Prostě jak říká slogan: Zažijete olympiádu v Brně.

Přestože do slavnostního zahájení her i brněnského festivalu zbývají tři desítky dní, ostré přípravy se právě rozjíždějí. V pondělí 15. ledna se třeba na výstavišti začne se stavbou olympijské vesničky a hlavně s výrobou prvního sněhu.

Vyzkoušíte třicet sportů

Toho bude potřeba dost a dost – na snow park, v němž se vyřádí zejména snowboardisté. Na sněhových dráhách se zase budou moci zájemci poměřit s bývalým mistrem světa na 50 km Martinem Koukalem.

Zájemci o biatlonový prožitek si můžou vyzkoušet biatlonovou střelnici, své místo bude mít na Olympijském festivalu také mobilní skokanský můstek K-4, vhodný pro všechny věkové kategorie, včetně malých dětí. Připraven bude trenažér pro jízdu na saních a ledová plocha pro jízdu na skeletonu a dvojbobu, závodní čtyřbob bude přistaven k nahlédnutí. Chystá se představení rychlobruslařských disciplín a příznivce volného bruslení čekají desítky metrů takzvaných ledových cestiček. „V programu budou zastoupeny všechny sporty z programu zimních olympijských her, což pro nás bylo prioritou,“ říká Naďa Černá, manažerka projektu Olympijský festival 2018. Sportů bude na měsíční velkolepé akci zastoupených na třicet. (více zde)

Centrem dění bude legendární pavilon Z, kde vyroste kluziště pro zřejmě nejpopulárnější zimní sport – hokej. Kdo bude mít zájem, může se na plánované autogramiádě sejít s legendami Komety Brno. Bude zde i plocha na curling, jehož popularita u nás neustále stoupá. Kde jinde si máte možnost tento sport vyzkoušet?

Stranou nezůstane ani krasobruslení, v programu se počítá s exhibičním vystoupením. Připraveny jsou kurzy, na jejichž konci si zabruslíte s hvězdami českého krasobruslení,

Slavnostní zahájení je v obou areálech (Brně a Ostravě) naplánováno na pátek 9. února v 11.00 hodin. V neděli 11. února zamíří do Brna speciální vlak „Jiřího Rašky“ s konečnou zastávkou na brněnském výstavišti. Vlak má omezenou kapacitu 180 míst a jeho součástí má být speciální vagon pro podpisové akce. Vlak přijede v den výročí první zlaté medaile ze zimní olympiády pro tehdejší Československo, kterou právě skokan na lyžích Jiří Raška vybojoval v roce 1968 v Grenoblu.

Vstupné na Olympijský festival je 50 Kč. Děti do 12 let, respektive 150 cm, v doprovodu dospělých mají vstup zdarma.

Podrobný program budou organizátoři zveřejňovat postupně, jeho poslední detaily se právě dolaďují. Speciální akce plánují pro děti a školní skupiny. Také stále vyzývají zájemce, aby se stali dobrovolníky, kteří v olympijském parku pomohou.

Brněnské tváře projektu

Olympijské festivaly získaly exkluzivní ambasadory. V Brně se tvářemi projektu stali krasobruslařka Eliška Březinová a bronzový hokejista z Turína 2006 a tahoun brněnské Komety Martin Erat.

 „Ambasadoři nám pomáhají projekt propagovat v obou dějištích, i proto jsme volili místní osobnosti,“ zdůrazňuje Libor Varhaník, místopředseda Českého olympijského výboru, který má projekt Olympijský festival v gesci.

Rozhovor s Eliškou Březinovou čtěte zde.

A jak to vypadalo v olympijských parcích před čtyřmi a dvěma lety? Podívejte se…

Foto: ČOV/Herbert Slavík

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše