MOBITEX

Übersetzung nicht verfügbar.

Zahájení veletrhu MOBITEX s optimistickým výhledem do budoucna

Na pódiu pavilonu F byl dnes odpoledne oficiálně zahájen veletrh MOBITEX. Odstartoval v pozitivním duchu, kdy všichni řečníci poměrně optimisticky hovořili nejen o veletrhu jako takovém, ale také o vyhlídkách českých nábytkářů. „Výstava studentských modelů, které tu okolo vidíme, mi dává naději, že nábytkářský průmysl bude stoupat a že se mu bude dařit,“ uvedl mimo jiné Jiří Kuliš, generální ředitel společnosti Veletrhy Brno, který současně poděkoval všem partnerům a vystavovatelům a popřál jim úspěšná jednání.

Lucie Haraslínová se podělila o čerstvou zkušenost, kdy se na veletrh podívala jak z pohledu profesionálky, tak optikou porotce. „Musím říct, že veletrh se povedl, včetně studentské sekce,“ konstatovala předsedkyně Klastru českých nábytkářů, která taktéž popřála vystavovatelům i návštěvníkům, aby se naplnila očekávání, s jakými na veletrh přišli. Tomáš Lukeš, tajemník Asociace českých nábytkářů, mimo jiné podtrhl skutečnost, že českým podnikům se v posledních letech daří exportovat, a zmínil se také o vybavení firem, které se výrazně zlepšilo. „Jsme svědky robotizace výroby, zejména v posledních deseti letech, a troufnu si odhadnout, že v nábytkářském průmyslu v České republice už pracují stovky robotů,“ uvedl Tomáš Lukeš.

Helena Prokopová z Cechu čalouníků a dekoratérů ve svém vystoupení popřála mladým truhlářům, kteří během dne bojovali o titul mistra republiky ve svém oboru. Soutěž se konala za mezinárodní účasti mladých truhlářů z Maďarska, Slovenska a Polska. „Všichni jsou vítězové, ať už jsou první nebo poslední,“ řekla na adresu třinácti soutěžích ze všech krajů České republiky Helena Prokopová. Ta současně vyjádřila velkou radost nad tím, že MOBITEX zamával křídly a opět vzlétá.

„Veletrh je velice pěkně udělaný, je tu spousta nových vystavovatelů a zajímavých modelů nábytku. Myslím si, že nový design i nový způsob zpracování má zelenou,“ dodala Helena Prokopová, která závěrem pozvala přítomné na cechovní stánek.

Weitere News von der Messe

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše