Baumesse Brünn

Übersetzung nicht verfügbar.

Zdravé bydlení, trend současného stavebnictví

Velmi často se hovoří o syndromu nemocných budov. Laicky řečeno jde o i to, zda je uvnitř budov dostatek záporných iontů...

Ty dovede „vytvořit“ třeba otevřený oheň, ale zakládejte jej v kanceláři nebo v bytě, pokud nemáte krb… Naopak jedna cigareta je naopak spolehlivě zlikviduje. Špatné světlo, vzduch, teplota, to vše na lidi, kteří podle průzkumů 90% svého času tráví zavření v interiérech, působí a deptá. Lékaři si pak s velkou únavou, kašlem a dalšími problémy nevědí rady. A přitom stačí třeba dobře větrat. Zdravé bydlení je velkým tématem letošního brněnského stavebního veletrhu. Svoje speciální systémy představí samotní vystavovatelé a je mu v sobotu 2. března věnován i celý blok přednášek.

Velux zařídí zdravé klima chytrým řešením

Jednoznačným tahákem bude expozice specialistů na střešní okna VELUX. Na výstavišti totiž představí svůj projekt zdravějšího klima v interiéru. Řadou chytrých řešení se gigant, který má české zastoupení už od roku 1990 v Brně, dopracoval k inovativní technologii Velux Active. Chytré senzory neustále monitorují teplotu, vlhkost a úroveň CO2 v domácnosti a otevírají a zavírají střešní okna, rolety a žaluzie tak, aby vytvořily zdravější vnitřní prostředí. Uživatelé mohou vše sami jednoduše ovládat i na dálku prostřednictvím smartphonu. Společnost vysílá systém do boje o Zlatou medaili Stavebního veletrhu. U stánku VELUX budou mít lidé možnost technologii vyzkoušet. Pokud máte starší typy oken, nezoufejte, dá se pracovat i s nimi. Odborníci lidem také poradí, jak snadno elektrifikovat už namontovaná střešní okna. Velkou pozornost zaměří společnost na prosvětlení bungalovů, kde často chybí prosvětlení středové části domu. Všechno, co firma nabízí, najdete právě na brněnském výstavišti. Standardem v jejich nabídce už jsou trojskla, dříve používaná jen v prémiových řadách. 

Meltem potěší svými systémy i alergiky

Zejména alergici zajásají nad možnostmi, které přiveze bavorský výrobce MELTEM. Patří mezi evropskou špičku v oblasti decentrálních větracích systémů se zpětným ziskem tepla. Pomocí větracích jednotek zabráníte přístupu prachu nebo květového pylu do prostor. Přijďte se podívat, jak a kam se dají vzduchové filtry – standartní, protialergenní či s aktivním uhlím – zabudovat. Společnost MELTEM vzkazuje, že bytovou větrací jednotkou s rekuperací tepla si domov proměníte na osobní vzdušné lázně. 

Dischem přiveze unikátní americké technologie

Čistotě vnitřního ovzduší se dlouhodobě věnuje také firma Dischem. Na brněnském stavebním veletrhu představí produkty americké společnosti Dri-EAZ®, výrobce průmyslových odvlhčovačů a ventilátorů s ojedinělým výkonem, spolehlivostí a lehkou ovladatelností. Nejmodernějších technologie efektivně řídí potřeby sušení a zajišťují správné hodnoty vnitřního ovzduší a životního prostředí v rezidencích, firmách a institucích. Přístroje zvládají pracovat v náročnějších podmínkách, kde je problém s vlhkostí, jako jsou například stavby, sklady, sklepy, zimní zahrady. Jsou vhodné i k nasazení pro nárazové vysoušení, například po povodních nebo vytopení. 

Designoví pomocníci

Mít doma krásně čistý vzduch a ještě k tomu designově vyladěné přístroje, které to umožňují? Tak to určitě zamiřte do pavilonu F, kde u příležitosti veletrhu Mobitex najdete „tři kamarády“, které vás potěší. Topidlo Anna big, zvlhčovač vzduchu Eva little a osobní ventilátor Tim od švýcarské značky Stadler Form. Najdete je na stánku společnosti Bibetus. Ultrazvukový zvlhčovač má adaptivní zvlhčování pro levný provoz, integrovaný vlhkoměr, aroma box na vůně a hlavně vysoký výkon. Ventilátor je velmi skladný a přizpůsobivý a díky možnosti napájení pomocí USB kabelu využitelný prakticky kdekoliv. 

Nevíte si rady? Přijďte si poslechnout odborníky

Jak už bylo zmíněno výše, zdravému bydlení je věnován celý jeden den stavebního veletrhu, a to v sobotu 2. března. Přednášek se ujmou dvě vědecké pracovnice ze Státního zdravotního ústavu. O zdravém mikroklima pohovoří v 10 a 13.30 hodin Ing. Zuzana Mathauserová (viz rozhovor). O tom, co dovedou způsobit plísně a bakterie v budovách a jaké se na toto téma třeba řešily soudní spory, promluví RNDr. Kateřina Klánová, CSc. v 11.30 a 14.00 hodin, na stánku ČKAITu č.136 v pavilonu P brněnského výstaviště. Více o přednáškách zjistíte zde.

 

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše