Faust a Markéta

Translation is not available.

Národní divadlo a pavilon P, spojení, které ohromuje

Umění Národního divadla Brno a možnosti pavilonu P brněnského výstaviště, to začíná být víc než „sňatek z rozumu“, kdy soubory na BVV hrají kvůli opravám domovského Janáčkova divadla. Svědčí o tom pochvalné kritiky na operu Faust a Markéta i baletní verzi West Side Story.

Kritici opěvují sobotní premiéru opery, režii francouzské klasiky Charlese Gounoda, které se ujal Jiří Heřman, výkon všech protagonistů a šéfdirigenta Marka Ivanoviće. A scénu Pavla Svobody, kterou umožňuje velkorysý prostor pavilonu.

Čtěte zde: http://www.mestohudby.cz/publicistika/kritika/kdyz-deti-nenosi-cap-aneb-opera-na-vystavisti a zde: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/2336314-recenze-fantasticky-faust-herman-pripravil-grand-operu-pro-21-stoleti a také zde: https://www.casopisharmonie.cz/svet-opery/brnensky-faust-a-marketa-pro-pokrocile.html

Reportáž o Faustovi a Markétě: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122427178-udalosti-v-regionech-brno/317281381991215-udalosti-v-regionech?index%5B0%5D=588506&x=54&y=16

Tvůrčí dvojice Heřman – Ivanović právě získala cenu Divadelních novin v kategorii Hudební inscenace 2017 za operu Láska na dálku. S pavilonem P brněnského výstaviště zkouší své další možnosti. Roli Markéty se ujala přední členka brněnského souboru Pavla Vykopalová spolu s naším již stálým hostem sopranistkou Kateřinou Kněžíkovou. Po vynikajícím výkonu v roli Nemorina se tentokrát jako Faust představuje španělský tenorista José Manuel v alternaci Lucianem Mastrem a jako Mefistofeles Jan Šťáva spolu s Davidem Nyklem a Ondrejem Mrázem.

Koho opera v tak netradičních prostorách láká, neváhejte – reprízy se uvádějí už jen dnes a zítra. Další možnost vidět Fausta a Markétu bude až v květnu příštího roku.

Divadelní pavilon

Na tak dlouhou dobu ale Národní divadlo Brno z výstaviště nemizí. V lednu se do pavilonu P vrátí taktéž vychvalovaná baletní verze legendární West Side Story, která měla premiéru teprve před třemi týdny. Recenzenti jí dávají známky nejvyšší.

Čtěte zde: https://operaplus.cz/svetova-premiera-tanecni-verze-west-side-story-brnenskem-vystavisti/

More news from the fair trade

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše