International Engineering Fair

Translation is not available.

ABB a jejich ABB Ability ™ Smart Sensor

Dvacet exponátů bylo letos přihlášeno do klání o Zlatou medaili 59. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu. Vítězové jsou známí, ale pojďme se podívat i na ty, na něž se sice nedostalo, ale jejich výrobky jsou prostě skvělé. Jde o velké giganty, veletržní nováčky i rodinné start upy.

Mezi ty giganty jednoznačně patří ABB s.r.o. – společnost, která se na Mezinárodním strojírenském veletrhu představuje pravidelně. Letos ukazuje, jak vypadá továrna budoucnosti a jaká je úloha robotů v ní. Na svém stánku 030 v pavilonu G2, který je v každou denní dobu obsypán přihlížejícími, mají třeba takovou lahůdku - dobrovolník se může díky virtuální realitě dostat do moderní továrny na cukrovinky, na 4 minuty může být ředitelem čokoládovny a řešit balení cukrovinek, ale také zjistit, jak funguje internet věcí a digitalizace.

Do boje o Zlatou medaili MSV letos společnost šla s chytrým senzorem. Monitoruje nízkonapěťové motory, poskytuje nejdůležitější informace o jejich chodu, umožňuje tak nejen zvyšovat provozuschopnost motorů, ale i jejich životnost, výkon strojů a produktivitu. Senzorem lze osadit i již instalovaný motor. Instalace je jednoduchá, stačí jej podle návodu umístit na žebrování motoru. Senzor poté sleduje signály z motoru, není k němu však elektronicky připojen, takže neoprávněné osoby se k němu touto cestou nemohou dostat. Data se bezdrátově přenášejí přes šifrovací protokoly na bezpečný server. Sledují se vibrace, teplota, hluk a další parametry. Server data zanalyzuje a informace poté pošle na chytrý telefon uživatele nebo na portál zákazníka. Upozorňuje samozřejmě i v případě problémů. „Naše řešení jsou založena na inovativních technologiích a zkušenostech ABB a zároveň zlepšují možnosti zákazníků modernizovat a zvyšovat svoji konkurenceschopnost na rozvíjejícím se trhu průmyslové digitalizace. Díky moderním technologiím mohou zákazníci dosáhnout zvýšení provozního výkonu a produktivity,“ řekla pro Hospodářské noviny Tanja Vainio, generální ředitelka ABB ČR.

More news from the fair trade

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše