International Engineering Fair

Translation is not available.

ABB a jejich ABB Ability ™ Smart Sensor

Dvacet exponátů bylo letos přihlášeno do klání o Zlatou medaili 59. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu. Vítězové jsou známí, ale pojďme se podívat i na ty, na něž se sice nedostalo, ale jejich výrobky jsou prostě skvělé. Jde o velké giganty, veletržní nováčky i rodinné start upy.

Mezi ty giganty jednoznačně patří ABB s.r.o. – společnost, která se na Mezinárodním strojírenském veletrhu představuje pravidelně. Letos ukazuje, jak vypadá továrna budoucnosti a jaká je úloha robotů v ní. Na svém stánku 030 v pavilonu G2, který je v každou denní dobu obsypán přihlížejícími, mají třeba takovou lahůdku - dobrovolník se může díky virtuální realitě dostat do moderní továrny na cukrovinky, na 4 minuty může být ředitelem čokoládovny a řešit balení cukrovinek, ale také zjistit, jak funguje internet věcí a digitalizace.

Do boje o Zlatou medaili MSV letos společnost šla s chytrým senzorem. Monitoruje nízkonapěťové motory, poskytuje nejdůležitější informace o jejich chodu, umožňuje tak nejen zvyšovat provozuschopnost motorů, ale i jejich životnost, výkon strojů a produktivitu. Senzorem lze osadit i již instalovaný motor. Instalace je jednoduchá, stačí jej podle návodu umístit na žebrování motoru. Senzor poté sleduje signály z motoru, není k němu však elektronicky připojen, takže neoprávněné osoby se k němu touto cestou nemohou dostat. Data se bezdrátově přenášejí přes šifrovací protokoly na bezpečný server. Sledují se vibrace, teplota, hluk a další parametry. Server data zanalyzuje a informace poté pošle na chytrý telefon uživatele nebo na portál zákazníka. Upozorňuje samozřejmě i v případě problémů. „Naše řešení jsou založena na inovativních technologiích a zkušenostech ABB a zároveň zlepšují možnosti zákazníků modernizovat a zvyšovat svoji konkurenceschopnost na rozvíjejícím se trhu průmyslové digitalizace. Díky moderním technologiím mohou zákazníci dosáhnout zvýšení provozního výkonu a produktivity,“ řekla pro Hospodářské noviny Tanja Vainio, generální ředitelka ABB ČR.

More news from the fair trade