International Engineering Fair

Translation is not available.

My jsme výrobci, proto jsme na veletrh šli

Obrovský stroj si hraje s plechem jako s hračkou. Prásk, prásk, prásk a je v něm několik děr. Držáky si plech jinak pootočí a za pár vteřin jsou v něm další díry. „Dokáže i formovat, dělá automatické závitování, gravíruje,“ popisuje mašinu Punch Genius Compact Express firmy Prima Power její zástupce Róbert Záhradník. Vedle o něco tišeji pracuje Laser Genius  6kW Fiber.

Nadnárodní společnost, která se už třicet let zabývá výrobou komplexní řady strojů a systémů pro zpracování plechů, letos poprvé samostatně vystavovala na brněnském Mezinárodním strojírenském veletrhu.

Na otázku proč, má Záhradník rychlou a jasnou odpověď: „Dosud nás v Česku a na Slovenku zastupovaly dvě jiné firmy. A to není dobře, protože nevystupovaly jako Prima Power, ale svým jménem. Oni jsou jen prodejci, my jsme výrobci, to je potřeba dát vědět. Pořád se mne tu někdo ptá, kdo jste? Musím povykládat celou genezi. My nejsme společnost, která si poskládala laser z jiných komponentů. My máme třicetiletou historii, třicetileté zkušenosti s vývojem a výrobou – my jsme si je všechny vyrobili! Ať jsou to rezonátory, vývoj hlavy, software. V Itálii se vyrábí lasery, ve Finsku se dělají vysekávací a obráběcí stroje.“

Co se týká zpracování plechů, umí s nimi Prima Power mnoho věcí, veškeré kroky jejich zpracování - laserové řezání, svařování a vrtání, děrování, kombinace děrování/řezání a děrování/laser, ohýbání, automatizace a software. Stroje si kupují hlavně strojaři, kteří potřebují přesné výpalky, všechno, co se týká 2D řezání. Firma vyrábí i 3D stroje, které používají velké automobilky.

„Dodáváme do Austrálie, Ameriky, Asie. V Asii máme vlastní výrobní pobočku, která pracuje jen pro asijský trh,“ dodal Záhradník.

Svoji první přímou účast na strojírenském veletrhu, hodnotí Prima Power kladně – jak z hlediska návštěvníků a tak z pohledu zmiňovaného upevňování postavení na trhu.

https://www.primapower.com/cs

More news from the fair trade

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše