International Engineering Fair

Translation is not available.

Tlumočník pro starší stroje. To je Harting IIC MICA

I když máte v podniku starší stroje, které sice bezvadně slouží, ale ještě nedovedou komunikovat podle nejnovějších požadavků, nemusíte zoufat.

Není potřeba je v žádném případě měnit za ty supermoderní, stačí mít výrobek firmy Harting MICA. „Jde vlastně o takový průmyslový minipočítač, který lze umístit přímo na stroj a on dovede pomocí sensorů snímat charakteristiky stroje a posílat je na místo, kde se data vyhodnocují. Pak se zde určují data oprav, údržby a podobně,“ říká Tomáš Ledvina, manažer české pobočky Harting s.r.o. Společnost s centrálou v Německu se zaměřuje hlavně na výrobu průmyslových konektorů pro celou škálu oborů. Poslední dobou se zaměřuje hlavně na RFID technologie a MICA je výsledkem snažení. Tento exponát také firma přihlásila do klání o Zlatou medaili MSV.

„MICA je ten tlumočník, který dovede data i ze starého stroje posbírat, upravit do podoby, které rozumí dnešní výpočetní technika a nabídnout je k dalšímu zpracování a vyhodnocení tak, aby celé výrobní postupy se potom mohly přiblížit platformě Průmysl 4.0,“ vysvětluje Ledvina. Výhodou výrobku je, že jde o hardwarově i softwarově otevřenou platformu, softwarově je na bázi Linuxu. Zákazník ji může doplnit hardwarově o další funkce a také si ji může softwarově nastavit, upravit, naprogramovat tak, aby fungovala, jak on potřebuje. „Je to hodně flexibilní zařízení, my jej nabízíme v několika provedeních. Tak aby možnost pro přizpůsobení měl člověk co největší,“ popsal Ledvina.

IIC MICA přihlášená do soutěže, je nejnovější produkt společnosti. „Je nejsofistikovanější a myslíme si, že velký potenciál má právě ve strojírenství. Proto jsme na strojírenském veletrhu, kde je mnoho firem, které mají starší stroje plně vyhovující po té výrobní stránce, ale nemohou být zapojeny do moderních celků, protože nedovedou komunikovat současným jazykem a nemají možnost moderní diagnostiky a dálkového řízení,“ dodal Tomáš Ledvina s tím, že zařízení nemusí pořizovat přímo majitel strojů, ale třeba i ten, kdo se mu o ně stará a servisuje je.

Tito „tlumočníci“ byli oceněni už na německém a polském veletrhu, a i to je pro Harting známka, že jdou správnou cestou a o jejich výrobky je zájem.

Kandidáta na Zlatou medaili i další výrobky najdou zájemci v pavilonu C na stánku 001.

More news from the fair trade

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše