PYROS, ISET

Translation is not available.

Den bezpečnosti - Záchranáři dětem: Program pro celou rodinu

Jak co nejsrozumitelněji téma záchranných a obranných složek představit dětem? Celodenním programem, který nadchne malé i dospělé návštěvníky. 1. června je tak na brněnském výstavišti připraven obří Den bezpečnosti - Záchranáři dětem.

V sobotu 1. června se na brněnském výstavišti uskuteční program Den bezpečnosti - Záchranáři dětem. Výstaviště se tak po třech dnech určených zejména odborníkům otevře široké veřejnosti. Zábava je připravena pro celou rodinu. Děti si vyzkouší třeba práci záchranářů, policistů a hasičů. Hlavní část programu se uskuteční v pavilonu Z. Atraktivní bude také výstava historické vojenské techniky, kterou pořádá Veteran Vehicle Club Březník.

Otevřeny zůstanou i všechny expozice veletrhů PYROS a ISET v pavilonu F. Ukázky vojenské, požární a policejní techniky v akci uvidíte v oblíbené IDET ARENĚ na venkovní volné ploše. Z veletrhu IDET budou stále přístupné expozice Ministerstva obrany ČR a Armády ČR v pavilonu P.

Skvělou podívanou nabídne i soutěž v disciplínách TFA o pohár prezídia Moravské hasičské jednoty.

Výstaviště nabídne v sobotu 1. června opravdu mnoho zábavy. Jedná se tak o ideální místo, kde s rodinou strávit Den dětí. Vstupné pro děti do 15 let je zdarma.

A co vás čeká v pavilonu Z, kam jsou soustředěny soutěže pro děti?

  • Policie ČR přiveze celou řadu techniky, kterou používá při svých zásazích. Děti si mohou zkusit běh na radar, otestují své znalosti dopravních značek. Ty starší pomocí speciálních simulačních brýlí a použitých plexiskel poznají, jak tělo (ne)reaguje na nejrůznější návykové látky od alkoholu po marihuanu, či v případě velké únavy.
  • Městská policie Brno se bude věnovat zejména cyklistům. Na jejich stanovišti si zájemci vyzkouší jízdu zručnosti mezi překážkami. Kola budou zdarma k dispozici.
  • Jihomoravští profesionální hasiči mají pod patronátem například atraktivní stanoviště „Uhas požár“, tady poteče voda proudem, protože malí soutěžící si vyzkouší na maketě hasičský zásah. V „zetku“ se dozvědí, jak vypadá hasič a co všechno potřebuje, dozvědí se zajímavosti ohledně tísňového volání či zkusí sbalit evakuační zavazadlo.
  • Dobrovolní hasiči z KSH ČMS nechají zájemce zkusit přepravit zraněného člověka nebo stát se na chvíli tím „nejhustějším“ hasičem, pro děti totiž bude připravena lehčí verze závodu TFA (ten pravý se bude odehrávat u pavilonů G).
  • Svůj speciální program Mladý závodník právě tvoří brněnské Technické muzeum a část Stavaři v akci má na starosti Stavební fakulta VUT.
  • Kdo by si potřeboval od soutěžení odpočinout, může se vyřádit na obřím skákacím hradě, nebo si poslechnout informace o projektech, kteří nejen jihomoravští záchranáři vymysleli. K vidění také bude mnoho ukázek.
  • Stanoviště otevírají v 9 hodin, poslední soutěžní karty budou vydány v 16.30 hodin, dětský program v „zetku“ končí v 17 hodin.
  • Děti neodejdou s prázdnou! Pokud splní 8 ze 14 úkolů, mohou si dojít pro odměnu do takzvané Odměnárny.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše