PYROS, ISET

Translation is not available.

Kvalitní technika a vybavení pro bezpečnostní složky

Vystavovatelé veletrhů PYROS a ISET představí návštěvníkům ukázky nejnovější techniky a vybavení pro zástupce bezpečnostních složek. Nabídka bude opravdu pestrá, o čemž se můžete přesvědčit již nyní v následujícím výběru z novinek vystavujících firem.

Vůbec největší komerční expozici letošního veletrhu PYROS chystá tradiční vystavovatel WISS CZECH. Návštěvníci si zde prohlédnou třeba vozidlo IVECO DAILY DA L1MS se 750litrovou nádrží a motorovou stříkačkou, které se dodává pro Ministerstvo vnitra SR v počtu 366 kusů. Největšími exponáty budou dva speciály SCANIA 4x4 CAS20 4000/240 S2R a SCANIA 6x6 CAS30 8500/540 S2R, k vidění budou také hasičské vozy FORD RANGER RZA-L2Z a LAND ROVER RZA-L2Z.

Určitě nepřehlédnete ani expozici polského výrobce speciálních vozidel pro hasiče MOTO-TRUCK, který do Brna přiveze čtyři hlavní exponáty. Největší bude velká cisterna na podvozku MAN a zaujme také dopravní speciál na podvozku IVECO, který je v České republice k vidění pouze ve dvou kusech. Další dva dopravní automobily pro hasiče jsou postaveny na podvozcích Renault a Volkswagen.

Oproti minulému ročníku se výrazně rozšíří expozice firmy BCE, která dodává tříkolky, čtyřkolky i sněžná pásová vozidla. Na veletrh přiveze několik špičkových strojů ve speciálních úpravách pro zásahové jednotky, například pro hasiče. Nový Can-Am SSV Traxter HD10 se pochlubí silným motorem a vylepšeným komfortem a ve dvou verzích včetně pásových se představí vylepšený Can-Am Outlander, který si díky vysokému výkonu poradí v každém terénu.

Řešení pro odtah výfukových plynů přímo z hasičského auta bude prezentovat společnost JVB Engineering zastupující holandskou firmu Plymovent – předního světového výrobce v oblasti odsávání výfukových plynů. Dieselové motory používané v hasičských vozidlech produkují zdraví škodlivou směs toxických plynů a částic ze spalovacího procesu. Holandské řešení pro hasičské zbrojnice nabízí odsávání výfukových zplodin také pro výrobce a opravny vojenské techniky, nákladních i osobních vozidel a autobusů.

Na veletrhu PYROS opět nechybí společnost Holík International s nabídkou zásahových rukavic. Jejím špičkovým exponátem jsou hasičské zásahové rukavice SensPro® se zabudovanou elektronikou a senzory, které měří teplotu v nejbližším okolí hasiče i aktuální teplotu vzdálených předmětů. Pomocí světelného bargrafu na hřbetu rukavice se hasiči dostane jasná vizuální informace, zda je okolí bezpečné. Celý systém včetně dobíjecí baterie je prvním textilním výrobkem certifikovaným pro výbušné prostředí. Součástí rukavic je aplikace do chytrého telefonu, která umožňuje upravit nastavení a zobrazuje naměřené teploty. Rukavice SensPro® získaly celosvětově uznávanou cenu Red Dot Award v kategorii Product Design 2018.

K novým vystavovatelům patří společnost Nordex Europe, která na českém a slovenském trhu zastupuje skandinávské a španělské výrobce zařízení pro požární ochranu a hasební techniku. Návštěvníkům veletrhu PYROS chce prezentovat moderní způsob hašení vodní mlhou, který je bezpečnější, účinnější, šetří náklady a především chrání životy hasičů, kteří nemusí vstupovat dovnitř objektu. Speciální technika COBRA totiž využívá řezání vodním paprskem a umožňuje bezpečný zásah proti požárům a požárním plynům uvnitř místnosti zvenčí. Vysokotlaký vodní paprsek dokáže rychle prostoupit všemi známými stavebními materiály a následně vytvoří vysokotlakou vodní mlhu, která pomáhá zchlazovat prostor požáru, spotřebovávat kyslík a tlumit oheň. CCS COBRA má velmi efektivní hasicí schopnost při použití omezeného množství vody, čímž jsou minimalizovány následné škody způsobené vodou a poškozením konstrukcí.

Poprvé se na veletrhu PYROS seznámíte také s nabídkou dodavatele ručních i stacionárních pyrometrů W-Technika group, se sortimentem společnosti Webasto Thermo & Comfort CZ, která představí doplňkové systémy vytápění a klimatizace pro hasičské vozy, a dalšími zajímavými firmami.

Naprostou novinkou je mobilní balistická bariéra BALBAR, kterou představí společnost STRIX Chomutov. Bariéra vzniká v rámci výzkumného projektu, který bude ukončen až letos v září, ale už teď je čím se chlubit. BALBAR je mobilní vícestupňový systém umožňující ochranu zasahujících složek integrovaného záchranného systému před tlakovými, tepelnými a střepinovými účinky výbuchu a střelbou z ručních zbraní. Skládá se z kompozitní desky s balistickou odolností, pneumatické nosné konstrukce a vodního vaku a umí třeba zastavit projektily a ochránit před zášlehy plamenů z výbuchu nebo účinky tlakové a rázové vlny. K základním přednostem systému patří jednoduchý transport, rychlá aktivace, možnost nasazení v uzavřených prostorách a instalace i na dálku.

Novým vystavovatelem je firma FIPREX CZ, která se specializuje na ochranu před povodněmi a přívalovými dešti. Její samonosná, mobilní protipovodňová zábrana NOAQ Boxwall BW52 přehradí tok vody až do výšky 0,5 metru a může se použít na trávě stejně jako na asfaltové silnici nebo betonovém chodníku. Jednotlivé díly držení na místě váha záplavové vody, takže čím výše voda stoupá, tím pevnější je bariéra. Výhodou výrobku je nízká hmotnost a snadná manipulace: dva lidé zvládnou postavit 100 metrů zábran přibližně za 30 minut. Výsledkem je rychlé nasazení pro minimalizaci škod.

Pravidelně se veletrhu účastní společnost DENIOS s nabídkou protipožárních skříní a požárně odolných skladů. Její produkty slouží k bezpečnému uchování hořlavin a manipulaci s nimi. Na stánku si prohlédnete třeba protipožární skříň Scoper s vertikálně posuvnými dveřmi, která se vejde i do úzkých prostor a má požární odolnost 90 minut.

Společnost Dcom do Brna přiveze špičková řešení pro profesionální komunikaci. Radiostanice Hytera je kombinací profesionální radiostanice a chytrého telefonu a zajistí kvalitní, bezpečnou a spolehlivou komunikaci v místě zásahu. K chytrému příslušenství patří kombinovaná vysoce odolná osobní kamera a mikrofon s reproduktorem.

Vyspělou komunikační a monitorovací techniku bude prezentovat také společnost AUDIOPRO. Pro taktické operace bezpečnostních a záchranných složek jsou určeny osobní kamery MOHOC s multifunkční instalací na helmu. SkyRanger R70 je nový model víceúčelových bezpilotních letounů schopný transportovat náklad do hmotnosti 2 kg. Pozornost si zaslouží také unikátní plně nezávislý monitorovací systém umožňující pozorování ve dne i v noci, a to také ve vozidle a do vzdálenosti až 3,5 km.

K integrovanému záchrannému systému neodmyslitelně patří dispečerská pracoviště s nepřetržitým provozem. O komfort dispečerů se stará společnost PROWORK jako specialista na zdravé sezení a jediný český výrobce křesel pro dispečery a operátory, která nabízejí nejvyšší možnou konstrukční odolnost a jsou připravena na každodenní přenastavování. V Brně představí nová dispečerská křesla s nejlepší ergonomickou výbavou, možností relaxační polohy a maximální nosností až na 180 kg.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše