PYROS, ISET

Translation is not available.

Mladý závodník. Technické muzeum připravuje pro Den bezpečnosti speciální program

Do akce Den bezpečnosti – Záchranáři dětem v pavilonu Z se zapojí také Technické muzeum v Brně. Podívá se pochopitelnou a interaktivní formou na téma závodění. Každý správný závodník totiž ví, že bezpečnost a dodržování pravidel jsou velmi důležité.

Brno je díky Masarykovu okruhu jedním ze středisek závodního sportu. Současná Velká cena České republiky je zařazená do světového seriálu závodů silničních motocyklů. V dlouhé minulosti Masarykova okruhu však nenajdeme pouze motorky, ale i nejrůznější závodní auta. S okruhem jsou spojena slavná jména jako Eliška Junková nebo Luis Chiron, bezpočet konkrétních automobilů a motocyklů, z nichž některé mohou návštěvníci vidět i v expozici Technického muzea v Brně, kde historii okruhu také připomínájí.

Na stanovišti Technického muzea v Brně u příležitosti akce Den bezpečnosti - Záchranáři dětem toto vše animátoři přiblíží pro děti pochopitelnou a interaktivní formou. Stanoviště nese přiléhavý název „Mladý závodník“. „Děti si budou moci zajezdit s autíčky na autodráze, v tvůrčí dílničce si vyrobit autíčko, nebo vyzkoušet si některý ze soutěžních úkolů: puzzle, hlavolam s tvarem okruhu, určování jeho parametrů nebo úkol na jemnou motoriku se šroubky a matičkami,“ popsala pracovnice muzea Alena Najbertová. A jako ukázku muzejních exponátů nabídne brněnské muzeum možnost posadit se na originální motorku a vyfotit se „s větrem ve vlasech“ (na snímku). „A protože závody jsou velice nebezpečné, je zde návaznost na téma akce zřejmá. Každý správný závodník totiž ví, že bezpečnost a dodržování pravidel jsou velmi důležité,“ dodala Najbertová.

Foto: archiv TMB

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše