REHAPROTEX

Translation is not available.

Parahokej ve středu 30. 10. v Emil sport aréně

Sledge hokej nebo nověji para hokej je sport je příbuzný lednímu hokeji, ale je určen pro handicapované hráče, kteří mají postižení v dolní části těla. Pravidla sledge hokeje jsou téměř stejná jako pravidla ledního. V České republice byl první sledge hokejový tým založen v roce 1999 ve Zlíně. A právě se zlínským sledge hokejovým klubem SHK LAPP ZLÍN se můžete seznámit ve středu 30. 10. 2019 od 13 do 16 hodin do Emil sport arény. Přijďte si ho vyzkoušet!

Sledge hokej je určen pro hráče, kteří mají postižení v dolní části těla. Jejich postižení musí být klasifikováno odbornou osobou a uznáno v souladu s pravidly. Hráči jsou upnutí do speciální ocelových saní se dvěma noži a plastovým sedákem a pohybují se pomocí dvou krátkých hokejek, které mají na jednom konci ocelové hroty a na druhém čepel, díky které ovládají puk. Brankář je také usazen na saních, má ale pouze jednu hokejku, chránič nohou (beton), lapačku a vyrážečku. Hraje se na ledové ploše stejné jako pro klasický lední hokej a počet hráčů je také stejný jako u ledního hokeje, tedy 5 hráčů plus brankář. Branka je zmenšená z důvodu handicapu, pro který by brankář nezabránil gólu v horní části branky. Maximální počet hráčů v jednom družstvu je omezen na 15.

Vznik sledge hokeje se datuje v 60. letech 20. století, v roce 1994 se sledge hokej poprvé představil na Zimních paralympijských hrách. Od té doby se stal jedním z nejsledovanějších sportů na zimních paralympijských hrách.

V České republice byl první sledge hokejový tým založen v roce 1999 ve Zlíně, o tři roky později vznikly další dva kluby současně také česká sledge hokejová liga. V současné době hraje v ČR aktivně para hokejovou ligu šest klubů. Česká republika má i svůj sledge hokejový reprezentační tým, který se řadí do světové elitní skupiny A.

Zlínský sledge hokejový klub SHK LAPP ZLÍN vznikl v roce 1999 a za svou dvacetiletou existenci se nesmazatelně zapsal do historie sledge hokeje u nás. Vychoval nespočet hráčů, mnoho reprezentantů nejvyšší kategorie a získal nejvíce medailí. Ze šestnácti sezón České ligy má na svém kontě 14 cenných kovů, 4x bronz, 4x stříbro a šest mistrovských titulů z let 2012, 2015, 2016, 2017, 2018 a 2019. Ocenění Zlín sbírá i na mezinárodní scéně, jako nejvýznamnější se asi jeví zlato z prestižních mezinárodních turnajů Malmö open 2017 a LAPP Cup 2018.

Přijďte se na parahokej podívat a vyzkoušet si ho ve středu 30. 10. 2019 od 13 do 16 hodin do Emil sport arény.

Více se o SHK LAPP ZLÍN dozvíte na www.sledgehokejzlin.cz nebo na jejich Facebooku.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše