REHAPROTEX

Translation is not available.

REHAEXPRES, zvláštní vlak z Prahy až na brněnské výstaviště

Národní rada osob se zdravotním postižením ČR (NRZP) vypraví ve spolupráci s Ministerstvem dopravy a Českými drahami první den veletrhu v úterý 29. 10. 2019 speciální veletržní vlak REHAEXPRES, který dorazí až na místo konání veletrhu k pavilonu A brněnského výstaviště.

Na příjezd vlaku naváže konference s názvem Jak se změní podmínky cestování lidí se zdravotním postižením po liberalizaci železniční dopravy, na které přislíbil účast i předseda Vlády ČR Andrej Babiš a řada dalších významných hostů. Vlakem budou moci cestovat všichni, kdo chtějí přijet na veletrh REHAPROTEX. Pro cestu vlakem je nutné se registrovat do 22. 10. 2019.

Vlak pojede po trase Praha – Kolín – Pardubice – Česká Třebová – Výstaviště Brno a zpět. Z hlavního nádraží v Praze vlak vyjede v 6:49, na brněnské výstaviště by měl dorazit v 9:50 hodin. Na zpáteční cestu vlak vyrazí v 16.00 hodin a zpět v Praze by měl být v 19:28 hodin. Vlak bude uveden v informačních systémech stanic, aby cestující našli správné nástupiště a správný vlak.

Zvláštní zpáteční jízdné v jednotné sazbě činí pro všechny 75 Kč. Vzhledem k charakteru vlaku stojí jednosměrná cesta z Prahy do Brna nebo z Brna do Prahy pro všechny zastávky také 75 Kč. V ceně je kromě přepravy také vstup na veletrh REHAPROTEX zdarma.

Jízdenky na vlak nebudou veřejně v prodeji. Zájemci o cestu musí zaslat do 22. 10. 2019 vyplněnou objednávku na e-mailovou adresu nrzpcr@nrzp.cz. Ta musí obsahovat následující údaje: 

  1. Jméno a příjmení cestujícího (nutné uvést jmenovitě každého cestujícího!)
  2. Přeprava na vozíku – ANO/NE
  3. Typ vozíku – elektrický / mechanický
  4. Místo nástupu při cestě TAM (Praha hl. n., Kolín, Pardubice hl. n., Česká Třebová)
  5. Místo výstupu při cestě ZPĚT (Česká Třebová, Pardubice hl. n., Kolín, Praha hl. n.)
  6. Cesta TAM i ZPĚT – ANO/NE
  7. Cesta jen TAM – ANO/NE
  8. Cesta jen ZPĚT – ANO/NE

Kapacita vlaku je 185 míst pro sedící cestující a max. 14 míst pro vozíčky. Výstup a nástup cestujících na Výstavišti v Brně bude zajištěn přes provizorní a pro tento účel speciálně postavené nástupiště.

Bližší informace o jízdním řádu a podmínkách přepravy najdete na webu www.nrzp.cz nebo si je můžete stáhnout ZDE.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše