WOOD-TEC

Translation is not available.

Uříznout a hned leštit. Broušení můžete vynechat

Kdo pracuje s plasty a musí je řezat, postupuje následovně – pilou řízne, hranu zabrousí a nakonec vyleští. S pilovým kotoučem BrillianceCut firmy Leitz ale může prostřední operaci úplně vynechat. Řeže tak jemně, že broušení prostě není potřeba.

Novinka, která má v Česku premiéru na brněnském veletrhu WOOD-TEC, právě díky této přednosti získala ocenění v exponátové soutěži. A že to v klání o titul WOOD-TEC Award neměla lehké – v premiérovém ročníku bylo nahlášeno neočekávaných 34 exponátů. Porotu však speciální kotouč oslovil.

„Vypadá jako každá jiná pila, ale vtip je v jejích zubech. Zatímco ty klasické je mají rovné, BrillianceCut je má jakoby vyboulené do stran. Takže když vjedete do plastu, nevytvoří se rýhy,“ jednoduše popsal Petr Husenica, jednatel Leitz-nástroje pro Česko a Slovensko.

Kotouč je určen pro řezání transparentních plastů. „Což jsou nejčastěji plexiskla nebo materiály pod názvy třeba Varicor, Corian, jež se používají nejčastěji při výrobě kuchyní, na ozdobné prvky nebo se s nimi pracuje při výrobě koupelnového nábytku,“ vysvětluje Husenica.

Vzhledem k tomu, že při práci odpadá zabrušování, stačí po řezu plast jen vyleštit a řemeslník má k dispozici kus s naprosto rovnou hranou. „Zákazníkům tak nabízíme velké zefektivnění výroby. To je to největší poselství,“ vzkázal Husenica. Na obrázcích z testů pak ukazuje, že plexisklo uříznuté BrillianceCutem navíc zůstává průhlednější.

Z laického pohledu kotouč vypadá krásně, zdobí jej zvláštní vlnité ornamenty. Jenže na parádu v těle rozhodně nejsou. Jde o laserové ornamenty vyplněné tlumicí hmotou. Když do normálního kotouče klepnete, tak zazvoní. BrillianceCut naopak zní dutě, při řezu tedy vůbec nerezonuje, při práci je velmi tichý. Což samo o sobě je fajn, ale i to má svůj smysl. „Hluk je nositelem vibrací, což ale v případě BrillianceCut odpadá a kvalita hrany je i proto tak vysoká,“ dodal jednatel.

Kotouč z dílny Leitz byl poprvé představen v květnu na hannoverském veletrhu Ligna. Vyrábí se od průměru 303 milimetrů do 450 milimetrů, nejmenší velikost je zároveň nejžádanější. Je potřeba dodat, že řezat s ním cokoliv jiného než plast, by vedlo ke zničení. „Dřevotřísku by možná zvládl, ale železný profil by jej určitě zničil. Kotouč potřebuje homogenní materiál,“ poznamenal Husenica.

Kdo by si chtěl speciální „vyboulený“ komponent prohlédnout, je k dispozici v pavilonu V na stánku 080.

www.leitz.cz

More news from the fair trade

01. 12. 2017 WOOD-TEC BeA CS představuje nové technologie pro robotizovaná pracoviště

Specializované přístroje německé značky BeA, která má na českém trhu zastoupení od roku 1991, nacházejí široké uplatnění při výrobě čalouněného nábytku, výrobě palet a obalů, dřevostaveb, dřevěných konstrukcí, ale také v automobilovém průmyslu, kde jsou...

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše