WOOD-TEC

Translation is not available.

Jeden malý stroj, který udělá velkou práci

Aby si i menší stolař mohl udělat kompletně špičkové výrobky, přichází slovenská firma BRAS s.r.o. s dvěma atraktivními stroji, s nimiž bojovala o historicky první ocenění WOOD-TEC Award. Formátovací pila Concept z dílny italské F.I.MA.L. zaujala hodnotitelskou komisi natolik, že se rozhodla jí udělit mimořádné ocenění v této nové exponátové soutěži brněnského veletrhu WOOD-TEC.

Concept je unikátní v tom, že v sobě zkombinoval nářezové centrum a formátovací pilu. „Nářezové centrum bývá velice rozsáhlé zařízení, které zabere velkou část výrobní haly, formátovací pilu už řemeslníci mívají častěji. Skloubit tyto dvě věci dohromady je obrovský technologický skok, díky kterému zákazníci ušetří mnoho prostoru a odpadne velká část složité manipulace,“ popisuje Ján Hric z BRASu, který sídlí v Tepličce nad Váhem. Jednoduše řečeno, Concept zvládne nařezat dlouhé pásy materiálu jako nářezové centrum a z nich pak hned podle plánu, co právě stolař potřebuje.

Zefektivnění výroby přináší i fakt, že tento „dvostroj“ ovládá pouze jediný člověk, odpadá tak těžká práce, kdy minimálně dva chlapi musí tlačit a přidržovat velký kus, aby byl uříznut přesně. Kombinace navíc zvyšuje bezpečnost – díky speciální konstrukci se řemeslník nedostane k samotným pilovým kotoučům.

Concept řídí sofistikovaný software. Pracovník má k dispozici panel, na němž vždy vidí jednotlivé operace. Do něj je také možné zasunou běžnou „flashku“ s naprogramovaným projektem a pila už vše udělá sama. „Na panelu zaměstnanec vidí řezací plán, nemusí přemýšlet nad tím, jak a co řezat, má to dané. V dnešní době, kdy je hlad po fundovaných lidem, je to výborná věc,“ zdůraznil Hric.

Pro menšího stolaře – kterému je stroj primárně určen - to znamená i zvýšení produkce, když si všechno potřebné udělá sám a nemusí čekat na dílce z nářezového centra.

Systém má také digitální pravítko, takže je možné odřezat a dopracovat jednotlivé kusy. Vybaven je také laserovým zaměřovačem na linii řezu, ten umožňuje vytvořit atypický tvar. A návdavkem má řezání v nejrůznějších úhlech pod dohledem speciálního komponentu, 0 – 50 ° na obě strany. Stroj si automaticky přepočítá délku materiálu, kterou pro daný výrobek potřebuje.

Malovýrobcům je určen i druhý exponát, který BRAS do soutěže navrhl – olepovačka hran Master, z níž vychází naprosto precizně připravený nábytkářský kus.
Oba stroje a mnoho dalších uvidíte na stánku slovenské společnosti 016 v pavilonu V.

http://www.bras.sk/

More news from the fair trade

01. 12. 2017 WOOD-TEC BeA CS představuje nové technologie pro robotizovaná pracoviště

Specializované přístroje německé značky BeA, která má na českém trhu zastoupení od roku 1991, nacházejí široké uplatnění při výrobě čalouněného nábytku, výrobě palet a obalů, dřevostaveb, dřevěných konstrukcí, ale také v automobilovém průmyslu, kde jsou...

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše