WOOD-TEC

Translation is not available.

Aby byly posuvné dveře tiché jako myška

Znáte to… odcházíte brzy ráno do práce a najednou zjistíte, že to oblečení, které jste si nachystali předem, abyste nerušili zbytek rodiny, potřebujete třeba kvůli rozmarům počasí vyměnit. Veškeré tiché našlapování přijde vniveč, když zaberete víc a dveře vaší vestavěné skříně se s pořádnou ránou přirazí. A to můžete kolejničky udržovat sebelépe.

Řešením může být speciální tlumení, které na brněnském veletrhu WOOD-TEC právě představuje společnost Mline. Inovativní komponent nominovala na soutěž o ocenění WOOD-TEC Award. Klání se letos koná poprvé a je do ní přihlášených neuvěřitelných 34 exponátů.

Vizovická firma použila tlumený dotah německého výrobce Simon a svůj vlastní aktivátor-trn, který zkonstruovala sama pro svůj systém. „Umožňuje tlumení krajních i středových dveří,“ poznamenal majitel Mline Pavel Žůrek. Dotah pak v praxi funguje třeba jako novější šuplíky, které se jakoby samy potichu dovírají. Jízda dveří se v určitém momentě zpomalí a ty jen mírně dojedou ke konstrukci.
Tlumení Mline dodává již namontované v horní koleji systému. „Systém je vymyšlen a konstruován pro naše výrobky, samostatně se koupit nedá,“ poznamenal Žůrek.

Velkou výhodou je, že pokud dotah vypoví službu, není třeba manipulovat s celými dveřmi. Pomocí akuvrtačky a vytažené dvou šroubků je dotah vyměněn za pár minut, bez demontáže panelů či kolejnic. Zájemci nejen navržený exponát uvidí na stánku 003 v pavilonu A.
http://www.mline.cz/

More news from the fair trade