BIOMASS

Translation is not available.

Firma MOUDER předvádí německou drticí a lisovací techniku i zajímavou specialitu

Společnost MOUDER s.r.o. neměla snadné rozhodování, co ze svého širokého portfolia přivézt do Brna na veletrh BIOMASA. Záběr má totiž široký, na českém trhu zastupuje sedm německých značek a k jejím zákazníkům patří největší odpadové firmy u nás, jako jsou FCC Česká republika či AVE CZ, zpracovatelé biomasy, obce, technické služby, kompostárny a skládky. Nakonec se vzhledem k zaměření veletrhu rozhodla pro dva rychloběžné, chladivové drtiče od renomovaného německého výrobce HUSMANN, samolisovací kontejner stejné značky a jako zajímavost přivezla i lis a drtič polystyrenu.

V případě drticí techniky se jedná o dva stroje HFG IV a HFG II, vyrobené v Německu. HFG II speciálně vyvinula pro komunální sféru a firmy, zabývající se zahradnickými pracemi, čemuž odpovídají rozměry drtiče i jeho výkon. Drtící kladiva jsou lehce a rychle vyměnitelná, životnost je 200 až 400 mth, podle typu drceného materiálu. „Vystavujeme zde také samolisovací kontejner značky HUSMANN z  německého výrobního závodu v Dörpen. Jedná se o nejoblíbenější typ u našich zákazníků v České republice v kubatuře 20 kubíků. A pak tu máme spíše jednu specialitu, která ovšem mezi návštěvníky budí velkou pozornost. Jedná se lis a drtič polystyrenu, což je zařízení, které polystyrén nadrtí, zhutní a upraví do tvaru hranolu, což je vidět přímo u výstavního exponátu, který je doplněn o výstupní modul. Hranoly se potom jednoduše skladují na paletách, páskují, mají jednotný tvar a dobře se ukládají do kamionu, takže pro převoz jsou ideální a optimalizují se tak i náklady,“ říká obchodní ředitelka společnosti Alena Hůrová.

Společnost MOUDER s.r.o. začínala na českém trhu zhruba před deseti lety s dodávkami technologií pro zpracování biomasy. Postupem času se její záběr rozšířil na lisovací techniku, na zařízení na zpracování a manipulaci s odpadem, s papírem, s plastem nebo složitými materiály, jako jsou odpady z automotive průmyslu a podobně. „Je příjemné, že se za ta léta můžeme pochlubit dobrými referencemi a stroji, které jsou spolehlivé, kvalitní a stále u zákazníků funkční, na druhou stranu si přejeme více prodávat na českém i slovenském trhu, kde také poskytujeme komplexní služby včetně servisní sítě,“ dodává na veletrhu Alena Hůrová, zatímco u vedlejšího stolu probíhají jednání s německými partnery. „Jsme rádi, že jsou v Brně s námi. Dnes jsme tu přivítali pana Beckera, ředitele závodu HUSMANN v Lathen, a těší nás, že TECHAGRO společně s veletrhy SILVA REGINA a BIOMASA je vnímáno jako veletrh evropského významu. Jsme spokojeni i s návštěvností, která ročník od ročníku stoupá.“

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše