Life!

Translation is not available.

Hráči PC her a sport? Proč ne!

„Buďte hráči, hrajte, ale nezapomínejte na své zdraví a zdravý životní styl.“ Tento vzkaz předává milovníkům počítačových her Lukáš Pleskot, šéf PLAYzone.

Lukáš Pleskot, šéf PLAYzone, která v rámci festivalu IN-JOY Life! připravuje v pavilonu B obří herní zónu a která je pořadatelem prestižního finále dvou mistrovských soutěží.  Na výstavišti je najdeme v pavilonu B od 9. do 11. listopadu.

K sedavému hraní je sport nutností

„Mým přáním je, aby součástí našeho pavilonu byla i zóna českého olympijského týmu s ukázkami různých sportů. Myslím si, že je důležité prezentovat věci společně – jak esport, tak skutečný sport. V momentě, kdy se začnou děti o reálný sport zajímat, začnou se hýbat. A i pro esport musejí mít dobrou fyzičku a soustředění, třeba tříhodinová hra je vyčerpávající,“ vysvětluje Pleskot, který je sám současně předsedou České asociace esportu. Mluví přitom zejména o aktivních hráčích, kteří esport sledují a obdivují. Zdravý životní styl je však podle něj důležitý i pro tzv. občasné hráče. Také u nich je nutné nastavit laťku, aby neseděli za počítačem 8 hodin, ale kompenzovali si sedavou činnost pohybem. „Vše musí být s mírou, je to jak otázka výchovy rodičů tak především naše jako pořadatelů,“ doplňuje Pleskot. Sám je otcem dvou dcer, které na počítačích nijak závislé nejsou. Starší dcera tancuje, takže v rámci počítačových her používá i hry pro konzoly s pohybovými senzory, jako třeba Just dance apod. Tyto pohyblivé konzole však většina PC hráčů nepoužívá, proto je skutečně třeba problém řešit a hraní kompenzovat nejlépe sportem.

Nejlepší hráči i úplné novinky

A co že v Game Hall B milovníci počítačových her najdou? Na dvou obřích pódiích je v rámci nabitého programu čekají finále dvou nejprestižních soutěží – Mistrovství ČR v počítačových hrách a Vodafone Mistrovství ČR v mobilních hrách. Celkem se utká 196 hráčů, kteří se celý rok kvalifikovali v dílčích turnajích a dle prestižnosti a velikosti soutěže sbírali bodová ohodnocení. Do každé z  mobilních her postupuje 16 nejlepších hráčů  a do počítačových her 10 nejlepších týmů. „Největší novinkou je první offline turnaj na území ČR ve hře PUBG (PlayerUnknown’s Battlegrounds). Je to světově nejhranější hra, opravdu tahák. V něm uvidíme celkem 64 kvalifikovaných hráčů,“ zve Lukáš Pleskot.

Vyhrát můžete i vy

Na své si přijdou i milovníci her z řad veřejnosti – na stáncích firem bude spousta novinek – počítačů, herních konzolí a mobilních telefonů. Zde si mohou návštěvníci IN-JOY Life! vyzkoušet většinu nejoblíbenějších her a aplikací. Většina firem připravuje soutěže na místě, tombolu  a další interaktivní program, ve kterém nebudou chybět známé celebrity z řad streamerů komentátorů i samotných hráčů. No a pokud si chtějí hráči své hraní kompenzovat nějakým reálným sportem, přeběhnou do některé z vedlejších hal, kde je pro ně připraveno několik desítek sportovních odvětví. Festival Life! totiž vnímá potřeby propojení virtuální reality s tou skutečnou úplně stejně!

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše