National show of livestock

Translation is not available.

Minox a Leica: optika od renomovaných značek

Na Národní výstavě myslivosti se v těchto dnech představují dvě značky, které jsou synonymem německé tradice a kvality v oblasti optických přístrojů. Dalekohledy, ale i další výrobky značky Minox a Leica přivezla do Brna slovenská firma Rapier, která tyto značky zastupuje na českém a slovenském trhu.

„Mezi mé oblíbence patří neobyčejný binokulární dalekohled Leica Noctivid 10x42, který má patentované uložení hranolu a vytváří dosud nevídaný trojrozměrný obraz. Je to podle mého názoru jeden z nejlepších binokulárních dalekohledů současnosti,“ říká Roman Konstanz, obchodní zástupce pro Českou republiku. „Mezi nosný program dalekohledů Leica patří optické přístroje s laserovým dálkoměrem a s balistickým programem, kterým dokážou na změřenou vzdálenost zvolit optimální balistiku pro danou zbraň. Pak tu máme novinky z řad puškových zaměřovačů Fortis 6 nebo Leica kolimátor Tempus,“ ukazuje Roman Konstanz jednotlivé exponáty v pavilonu G1.

Množství návštěvníků na stánku za první tři dny si manažer pochvaluje. „Zájemců je dostatek a pořád je s kým komunikovat, za celý den si ani nesednu,“ usmívá se Roman Konstanz. „Neděle byla opravdu silným dnem a také úterní návštěvnost je po celý den na dobré úrovni, takže jsme s prezentací našich produktů spokojeni,“ dodává s tím, že Leica a Minox jsou v Německu v podstatě národní produkty, podobně jako Meopta v Česku.

Firma Leica, stejně jako Minox, sídlí ve Wetzlaru, proslulém městě optiků, kde kromě jiných působí výrobci optických přístrojů dalších renomovaných značek Zeiss nebo Schmidt & Bender.  Historie firmy Leica spadá do roku 1907, kdy byl vyroben první dalekohled, v roce 1913 pak první fotoaparát. V dějinách firmy Minox je důležitý rok 1936, kdy návrhář Walter Zapp přišel s fotoaparátem Ur-MINOX menším než doutník, lehčím než zapalovač a s dokonalými čočkami. Tento přístroj pomohl ke zrodu světoznámých špionážních fotoaparátů. Dnes je ale Minox stejně slavný pro svůj výjimečný inovativní drive v oblasti dalekohledů a sportovních monokulárů. Díky této schopnosti Minox vyvinul jeden z nejmodernějších kompaktních a výkonných dalekohledů. „Minox i Leica patří mezi renomované německé firmy s dlouholetou tradicí a doufejme, že to dlouho vydrží,“ přeje si na stánku v Brně Roman Konstanz.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše