Translation is not available.

OPTA 2020 bude o kvalitě vidění pro všechny generace

OPTA je každoroční příležitostí prohlédnout si všechny novinky oboru na jednom místě. V roce 2020 tímto místem bude nově zrekonstruovaný pavilon B, který se nachází přímo u vjezdu na brněnské výstaviště bránou č. 4 a v těsné blízkosti parkovacího domu. Toto řešení usnadní přístup na veletrh jak vystavovatelům, tak návštěvníkům. A důvodů, proč na veletrh OPTA 2020 přijet, bude opravdu hodně. „Už pět měsíců před začátkem máme obsazeny čtyři desítky stánků,“ potvrzuje velký zájem o účast ředitelka veletrhu OPTA Gabriela Císařová.

Mezi přihlášenými firmami jsou tradiční účastníci a významní hráči českého a slovenského trhu. Na příští Optě znovu nebudou chybět vystavovatelé, kteří zatím nevynechali ani jediný ročník brněnského veletrhu, jde o firmy AMBG, INTEROPTIC, JOHNSON & JOHNSON, MI.OPTICS, OMEGA OPTIX a SOVER. Nové kolekce obrub a slunečních brýlí opět přivezou také firmy SAFILO, SAGITTA, AGLAJA, Mr. GAIN, SILLUSTANI, OPTILAND, NEW LINE OPTICS a další. Z domácích výrobců nechybí OPTIPLAST EYEWEAR nebo OPTIKA ČIVICE.

Velkou pozornost chtějí pořadatelé věnovat komunikaci s odbornými návštěvníky. Podrobnosti o přípravách veletrhu a chystaných novinkách se budou dovídat z pravidelně rozesílaných e-letterů. Samotný vstup na veletrh pak pro ně bude velmi snadný: opět mohou využít OPTA klubovou kartu, se kterou mají vstup do pavilonu B zcela zdarma.

Každoročně se veletrh zaměří na nějaké aktuální téma, ke kterému se upře zvýšená pozornost. Například v soutěži TOP OPTA o nejlepší exponáty je zvýrazněnému tématu věnovaná samostatná kategorie. Pro rok 2020 tímto tématem bude „Kvalita vidění pro všechny generace“. „O zvýrazněném tématu příštího ročníku jsme intenzivně diskutovali se spolupořadatelem veletrhu Společenstvem českých optiků a optometristů a zástupci vystavovatelů. Věříme, že právě toto téma může po svém uchopit každý z vystavovatelů a nabídnout návštěvníkům kvalitní informace,“ myslí si Gabriela Císařová. Jak dodává, návštěvníci se opět mohou těšit také na oblíbenou výstavu produktů vystavovatelů Design & Trend. Tradiční OPTA Forum s odbornými přednáškami o novinkách v oboru zájemci najdou přímo mezi stánky v pavilonu B.

Konkrétnější představu o tom, co všechno optiky od 13. do 15. března 2020 čeká, může dát ohlédnutí za veletrhem OPTA 2019. Jubilejní 25. ročník veletrhu OPTA se opravdu vydařil. Zúčastnilo se jej 147 vystavovatelů a zastoupených firem z 18 zemí, podíl zahraničních firem dosáhl 58 procent. V expozicích byly k vidění novinky 167 značek. Za tři dny si veletržní nabídku prohlédlo 5446 návštěvníků ze 17 zemí, zahraničních mezi nimi bylo 503 a tito odborníci přijeli především ze Slovenska, Německa a Polska. V rámci doprovodného programu OPTA Forum 2019 vzbudily velkou pozornost přednášky francouzské designérky Caroline Abram a nizozemské designérky a trendové specialistky Ellen Haeser. „S Optou 2019 jsme spokojeni, jelikož jsme se potkali s našimi zákazníky a ukázali jim naše novinky, které se líbily. Mohli jsme se potkat také společensky a pobavit se na Opta Party. Budu se těšit na další Optu v příštím roce,“ zhodnotil minulý ročník manažer obchodu společnosti SAFILO Jiří Mikulecký.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše