OPTA

Translation is not available.

„Po čtyřech letech tvrdé práce je Top Opta krásná odměna,“ říká designér dřevěných brýlí Ondřej Bek

Vítězem soutěže Top Opta 2019 v ostře sledované kategorii Design v oční optice a optometrii se stal model Wiggles z dílny mladého českého návrháře Ondřeje Beka. Ručně vyrobené dřevěné sluneční brýle jsou originální a zároveň vysoce kvalitní.

Design i výroba mladé značky BEKWOOD EYEWEAR jsou ryze české a stojí za nimi odhodlání návrháře Ondřeje Beka vytvořit vlastní kvalitní dřevěné brýle. O úspěchu jeho projektu svědčí několik prestižních cen za design včetně té poslední z veletrhu OPTA. „Je to pro mě srdcový projekt a ceny sbíráme až po čtyřech letech tvrdé práce, kdy jsme vyházeli stovky modelů, hledali správné cesty výroby a stálo mě to spoustu peněz a času. Každé ocenění je pak krásná odměna. Cena Top Opta je skvělá, potěšila mě a překvapila, protože tady byla silná konkurence velkých značek,“ říká Ondřej Bek. Vítězný model slunečních brýlí Wiggles z kolekce Lumberjack je lepený z 15 vrstev dřevěných dýh. Očnice brýlí jsou rozebíratelné díky systému L-lock a stranice imitují větvičky stromů, což dává modelu originální nádech. Brýle jsou osazeny tvrzenými slunečními CR-39 čočkami s antireflexní vrstvou.

Dřevo jako materiál brýlí není na trhu novinkou, ale BEKWOOD je unikátní kvalitou zpracování. „Naši obrubu je možné opravit, máme speciální zámek očnic a dokážeme vyrobit jak acetátové, tak celodřevěné stranice. Nabízíme variabilitu a umíme i rychle vyrobit brýle na dálku podle zadaných parametrů nebo zaslaného designu,“ vypočítává Ondřej Bek, ve čem je jeho značka jedinečná.  Celý koncept byl nejprve postaven jako výroba brýlí na zakázku. Po čtyřech letech už výrobci věřili svému produktu natolik, že se vydali cestou distribuce do optik a designových obchodů. „Dnes už jde o malosériovou výrobu. Držíme skladem několik kusů, a když si obchod objedná kolekci nebo jednotlivé modely, řešíme dobu dodání,“ popisuje designér.

S prosazením na trhu mladé značce pomáhá prezentace na veletrzích. „Nejdříve jsme se účastnili designových veletrhů. Před měsícem jsme byli na veletrhu Ambiente ve Frankfurtu, což je jeden z největších světových veletrhů designu, kde jsme nasbírali kontakty z celého světa. Na veletrhu OPTA se zase úplně poprvé prezentujeme před optiky,“ říká Ondřej Bek, který je z premiéry na brněnském výstavišti nadšený. „OPTA byla skvělá. Nečekali jsme, že to bude až tak super. Nasbírali jsme spoustu kontaktů ze spousty optik a jsme spokojeni,“ prohlásil.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše