Central European Exhibition of Racing Pigeons

Translation is not available.

Poštovní holubi se slétnou na výstaviště

Devět set holubů z jedenácti zemí střední a východní Evropy uvidí lidé 24. a 25. ledna v pavilonu B brněnského výstaviště, kde se po čtyřech letech koná Středoevropská výstava poštovních holubů.

Návštěvníci si prohlédnou reprezentační kolekce nejlepších holubů ze zastoupených států. „Uvidí jak sprintery, kteří závodí na tratích od sto do čtyř set kilometrů, tak i maratonce, kteří létají sedm set až tisíc sto kilometrů,“ uvedl vedoucí organizačního týmu výstavy Jaroslav Novotný.

Z domácích závodníků stojí za zmínku holub Super eso 1060, který na tratích od 200 do 550 kilometrů pětkrát zvítězil v konkurenci tří tisíc holubů. „Z jedenácti závodů pak nikdy nebyl horší než třetí,“ řekl Novotný.

Vybraní špičkoví chovatelé z České republiky i ze zahraničí nabídnou své holuby v aukci, jejíž výtěžek poputuje na charitu.

Součástí výstavy bude i autogramiáda hokejových legend. „V sobotu do pavilonu B dorazí Josef Černý, Jožo Golonka, Vladimír Nadrchal a Richard Farda,“ informoval organizátor.

Výstava je otevřená v pátek 24. ledna od 10 do 18 hodin, v sobotu 25. ledna od 9 do 18 hodin. Za lístek zaplatí lidé 250 korun, děti do dvanácti let mají vstup zdarma. Návštěvníci se do areálu dostanou přes pavilon E.

More news from the fair trade

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše