RE:PUBLIKA Festival

Translation is not available.

Re:lax zóna: Přijďte si zasportovat, připomenout si úspěchy a potkat se se sportovními hvězdami

„Branky, body, vteřiny“ našich nejlepších sportovců, ale i ty vaše. Přijďte si na vlastní kůži vyzkoušet bezmála padesát sportů na speciálních stylizovaných sportovištích Re:lax zóny, které jsou pro vás připraveny v pavilonu V brněnského výstaviště a v jeho blízkosti, a potkejte se s našimi sportovními legendami.

1) Antonín Panenka 2) Aleš Valenta 3) Jana Komrsková 4) René Novotný a Karol Divin 5) Kateřina Neumannová 6) Lukáš Krpálek 7) Veslařky

Re:lax zóna

Jak se sportovalo v minulosti a jak diametrálně odlišné možnosti jsou dnes, poznáte ve festivalovém projektu Re:lax zóna. K prezentaci téměř padesáti sportů budou na brněnském výstavišti vytvořena stylizovaná sportoviště – například bazén, tělocvična, areál lodních a zimních sportů či sokolské a orelské cvičiště. Zasportujete si, potkáte se se sportovními legendami a svým hlasováním vyberete největší sportovní úspěch století. Zažít můžete také II. československé všecyklistické hry! Jedná se o mistrovství Evropy v jízdě na vysokých kolech a pozor – se zápisem do České knihy rekordů!

Sporty v minulosti a dnes

Zóna nenabídne jen pohled na „branky, body a vteřiny“ našich bývalých a současných sportovců, ale i možnosti vyzkoušet si vybrané sporty v historických i současných podobách. Na všech sportovištích se budou v průběhu akce konat soutěže pro veřejnost, většina sportovišť používá simulátory nebo trenažery, některá mají X-BOX pro vyzkoušení daného sportu.

Těšit se můžete na módní přehlídku historických plavek, 100 metrovou bosonohou stezku, vystaven pak bude například míč z finále mistrovství světa žen v roce 1957 v Jugoslávii podepsaný všemi tehdejšími mistryněmi světa.

Na stylizovaném Brněnském okruhu uvidíte na vlastní oči motorku Karla Abrahama, v Lodních sportech plachtu lodní třídy Evropa, na které Lenka Šmídová v roce 2004 získala stříbrnou medaili na OH v Aténách, na „Školním hřišti“ vám diagnostiku fyzické zdatnosti změří odborníci z Fakulty sportovních studií a se speciálním programem vás přivítá VIDA!

Pobaví se každý

Ať vás baví lední hokej, krasobruslení, curling, lyžování, skoky na lyžích, snowboarding,  biatlon, plavání, akvabely, skoky, do vody, vodní pólo, basketbal, házená, sportovní či moderní gymnastika, šerm, lezecké sporty, judo, aerobik, kanoistika, veslování, jachting, fotbal, atletika, ragby, baseball, (mini) golf, tenis, volejbal, nohejbal, badminton, cyklistika nebo motoristický sport, přijdete si na své!

Re:lax zónu připravuje akciová společnost STAREZ SPORT, která do ní pozvala celou řadu vzácných hostů. Kromě hráčů zlaté Komety Brno, Sokolů, Orlů a olympijských akvabel se můžete potkat s ambasadory jednotlivých sportů. A kteří to například jsou? Hokejista Milan Hnilička, lyžař Tomáš Haisl, biatlonista Tomáš Hermann, plavec Martin Verner, basketbalista Jiří Welsch, házenkář Karel Nocar, gymnastka Jana Komrsková, zápasnice Adéla Hanzlíčková, jachtařka Kateřina Fantová, atletka Šárka Kašpárková, baseballista Pavel Budský, fotbalista Petr Švancara, volejbalista Richard Wiesner, tenista Roman Božek, cyklistka Iva Zajíčková / Stafová, lezec Adam Ondra, šermíř Alexander Choupenitch a další.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše