Motosalon on-line

Translation is not available.

Royal Enfield představuje nový Euro 5 Himalayan

Royal Enfield, světový lídr ve středních velikostech motocyklů (250–750 ccm), oznámil v únoru uvedení nového Euro 5 Himalayan po celé Evropě a Velké Británii ve třech nových charakteristických barvách inspirovaných terénem, spolu s řadou dalších upgradů tohoto modelu. Všestranný motocykl pro dobrodružné cestování bude nyní k dispozici v barvách New Granite Black (kombinace matu a lesku), Mirage Silver, Pine Green, kromě stávajících barev Rock Red, Lake Blue a Gravel Grey.

Nový Euro 5 Himalayan bude obsahovat Royal Enfield Tripper, turn-by-turn navigaci pro pokyny v reálném čase, vytvořenou s platformou Google Maps a spárovanou prostřednictvím aplikace Royal Enfield s chytrým telefonem jezdce. Model Euro 5 je dodáván také s vypínatelným ABS pro zadní brzdu, což poskytuje každému jezdci další možnosti výkonu v závislosti na jeho vlastních požadavcích a preferencích. Vypnutí systému ABS umožňuje zablokování zadního kola a umožňuje jezdci driftovat při jízdě v terénu, díky čemuž je cestování a jízda mimo silnici pro nadšence ještě zábavnější a více vzrušující.

S důrazem na bezpečnost jezdců je nový Euro 5 Himalayan navíc vybaven bezpečnostním spínačem varovných světel, který varuje ostatní jezdce v jeho blízkosti v případě náhlého zastavení. Všechny nové Euro 5 Himalayan budou standardně dodávány s 3letou zárukou a silniční asistencí.

K novým modelovým variantám Himalayana řekl generální ředitel značky Royal Enfield Vinod K. Dasari: „V krátkém období pouhých 5 let otevřel Royal Enfield Himalayan novou kategorii v rámci globálního dobrodružného cestování, úspěšně se etabloval jako skutečně globální motocykl a byl jedním z nejvyhledávanějších modelů Royal Enfield na několika trzích.”

„Původní model 2016 Himalayan byl první kategorií a byl to velmi všestranný a přístupný motocykl. V průběhu let jsme společně na základně zpětné vazby od naší jezdecké komunity neustále vyvíjeli na Himalayan design, funkčnost a zlepšovali celkový zážitek z jízdy. To velmi dobře rezonovalo s velkým počtem nadšenců dobrodružného cestování po celém světě, kteří nyní mají na výběr nové varianty. Dnešním spuštěním jsme přesvědčeni, že podpoříme prostor pro dobrodružné motocestování po celém světě,“ doplnil.

Model Euro 5 se může pochlubit vylepšeným sedlem, které umožňuje jezdcům užít si delší dobu s ještě větším komfortem. Přepracovaný čelní štít poskytuje vylepšené směrování větru, což vede k uvolněnějšímu zážitku při delších cestách po silnici. Zadní nosič je nyní vybaven přídavnou deskou, která zajišťuje bezpečné připevnění a umístění jakéhokoli zavazadla. Navíc je nyní zadní nosič snížen, co se výšky týče, což usnadňuje jezdcům montáž k motocyklu. S novým a štíhlým ergonomicky nastaveným předním ochranným rámem čelí jezdec při jízdě minimálním interferencím kolem nohou, což zlepšuje celkové nastavení jízdy motocyklu.

Představen s cílem vytvořit samostatnou podkategorii v rámci dobrodružných cest, byl Himalayn velmi úspěšný a má rostoucí komunitu moto cestovatelů po celém světě. Účelově založený a praktický, Himalayan debutoval v roce 2016 a za posledních 5 let si vzdorovitě vybojoval své vlastní místo na středně velkém trhu dobrodružného cestování se zaměřením na přístupnost pro všechny jezdce.

Himalayan, jednoduchý, schopný a „kamkoli dojede“ motocykl byl inspirován zkušenostmi společnosti Royal Enfield za více než 50 let ježdění napříč Himalájemi. Díky své univerzálnosti, odizolované jednoduchosti a zaměření na čistotu jízdy získal Himalayan kultovní status od jezdců a také globálních odborníků na motocykly. Himalayan je dnes uznáván jako skutečně schopný dobrodružný cestovní motoyckl, byl uveden na obálkách předních světových motocyklových časopisů a patří mezi přední motocykly Royal Enfield prodávané na všech světových trzích.

Ceny nové řady Euro 5 Himalayan jsou následující:

Jeden barevný tón  –  128 990 Kč  (Granite Black a Gravel Grey)

Dva barevné tońy – 130 990 Kč (Pine Green, Mirage Silver, Rock Red & Lake Blue)

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše