MOBITEX

Translation is not available.

Stavíte nebo opravujete? Zařizujete interiér? Přijďte na veletrh MOBITEX!

Novinky, nové trendy i poradenství ke všemu, co souvisí se stavbou a vybavením domu či bytu přinese od 27. února do 2. března 2019 na brněnském výstavišti Stavební veletrh.

Pod jednotným názvem se skrývají tři tradiční veletržní akce – Stavební veletrh Brno, veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno a Veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX. Otevřeno bude denně od 9 do 18 hodin, v sobotu do 17 hodin. Vstupenku si v online předprodeji zakoupíte již za 100 Kč. Koupit vstupenku!

Zdravý nábytek na veletrhu MOBITEX

Veletrh MOBITEX situovaný do pavilonu F se letos orientuje na problematiku vhodného výběru nábytku s pozitivním dopadem na zdraví. Elektricky výškově nastavitelné stoly přiveze ukázat OFFICE FOR SERVICE, takzvaný dětský rostoucí nábytek je doménou společnosti Delso Interiéry. Bolavá záda dovedou pekelně potrápit, abyste vstávali čilí a nerozlámaní, tomu mohou pomoci matrace Magniflex. Na výstavišti nesmí chybět výrobce sedacího nábytku JECH, která se na špičce oboru pohybuje od roku 1991 a pracuje s nejkvalitnějšími materiály. Sedaček, křesel, židlí a stolů bude plný pavilon – přiveze je například SORA nábytek, Abitiamo, AKSAMITE, JV Pohoda a řada dalších.

Těšit se můžete také na ukázku takzvané chytré domácnosti studia JASYKO, které připravilo vzorový dům. Jedna jeho část představí aktuální trendy ve vybavení interiéru včetně ukázek audiovizuální techniky, druhá se zaměří na ukázky technických a technologických řešení. Poskytovat bude i poradenský servis. Svůj unikátní produkt z oblasti svítidel představí společnost A-light, která kromě jednotlivého zboží zejména odborníkům nabízí neuvěřitelné množství potřebných informací v B2B aplikaci E-light. Ulehčuje tak architektům i elektrikářům samotným jedním klikem dlouhé hledání v různých katalozích a technických parametrech.

Svoji vysněnou postel za skvělou veletržní cenu můžete získat v expozici společnosti Saffron, soutěžit se bude u Sedačky Phase.

A pokud si vybíráte postel, hned na místě ji můžete korunovat povlečením, širokou škálu nabídne například český výrobce Darré. Refresh vaší starší pohovce mohou dát krásné potahy z dílny BS-textil.

Doprovodný program ve středu 27. 2. 2019 patří mistrovství České republiky v oboru truhlář. Čtvrtek 28. 2. bude ve znamení studentské sekce GRAND PRIX MOBITEX, jejímž letošním tématem je „Student versus výrobce“. Páteční a sobotní doprovodný program se zaměří na nové trendy v interiérech, funkčnost nábytku a dopad na zdraví člověka. Na téma Ergonomie v interiéru promluví například zkušená česká interiérová designérka Ing. Iva Bastlová DiS. K dispozici bude bezplatné poradenství Cechu čalouníků a dekoratérů a Klastru českých nábytkářů, bude se soutěžit také o tradiční GRAND PRIX MOBITEX vystavovatelů.

Průřez stavebnictvím

Bezplatná odborná poradenství pro každého

K dispozici vám bude řada bezplatných poradenských center – najdete zde poradenství ke všemu, co souvisí se stavbou a vybavením domu. S právními a technickými problémy vám pomohou ve Stavebním poradenském centru (ČKAIT). Pokud rekonstruujete a přemýšlíte, jak ušetřit, na stánku Státního fondu životního prostředí ČR se dozvíte, na co můžete získat dotaci, jak postupovat či jakých chyb se vyvarovat. Rady na veletrhu získáte i z oblasti vodo-topo, výměny a oprav oken, stínicí techniky, komínů, krbů, českých technických norem nebo o programu BIM. Ohledně návrhů na bydlení se můžete obrátit na architekty. Odborníci veletrhu MOBITEX vám poradí se správným výběrem nábytku.

Když se staví s dřevem

V pavilon P najdete i vystavovatele veletrhu DSB – Dřevo a stavby Brno. Nabídnou kompletní prezentaci oborů dřevěných staveb, konstrukcí a materiálů a poskytnou ucelenou přehlídku dodavatelů dřevěných montovaných staveb. Své mnohaleté zkušenosti zájemcům nabídnou například Vesper Homes, Atrium, Profi Gips, Quickhaus, Purlive, HK Dřevstav,Prefast, Neat Houses, D.O.M.Y. Dnes nebo Moravské dřevostavby. Nabídku společností doplní poradenské centrum Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD), na jejichž stánku si mohou návštěvníci nechat poradit na všechny otázky související se stavbou a bydlením v moderní dřevostavbě. V rámci sobotního doprovodného programu představí ADMD dřevostavby jako energeticky efektivní a ekologicky šetrné domy. Ze zatím posledních statistik vyplývá, že zájem o tento typ budov každoročně stoupá – v roce 2017 počet dokončených dřevostaveb vyskočil na 2 159, což bylo téměř 15 % ze všech rodinných domů. O deset let dříve to byly zhruba jen 3 procenta.

Stavební veletrh Brno, který se odehraje v pavilonu P, ukáže novinky, nové technologie i praktické ukázky od realizace staveb, přes stavební materiály a konstrukce až po technické zařízení a vnitřní vybavení budov. Stavební veletrh dává odpověď na řadu témat, která oborem rezonují – od toho jak zabránit velkým vedrům vstoupit do budov, přes zdravé bydlení a větrací systémy, po odstranění bariér, které se začne dotýkat stále většího počtu majitelů bytů a domů. Zdravé bydlení a mikroklima je také ústředním velké expozice společnosti VELUX, která se zabývá střešními okny.

Veletrhu se tradičně účastní velcí hráči na trhu. Svoji kompletní nabídku představí Xella CZ se svým stavebním systémem Ytong. Novinky a technologie z cihlového systému Porotherm, pálené střešní krytiny Tondach, lícového zdiva Terca a cihlové dlažby Penter

doveze do Brna společnost Wienerberger. Na výstavišti potkáte řadu okenářských firem, například Actual, Fenestra, Sokol a další.

Špičkové dveře Prüm doveze W a Weinzettl, široký sortiment nabídne tradičně společnost Šimbera. Speciální hliníkové vchodové dveře nabízí odborníci na garážová vrata Lomax.

Na výstavišti se můžete rozhodnout nad zateplením, zastíněním, fasádou, komíny, terasou nebo kamny. Pokud řešíte, jakým způsobem chcete vytápět svůj dům, najdete také dobré tipy. Český výrobce Thermona se specializuje na plynové kotle a výrobou tepelných čerpadel se už od roku 1994 zabývá český Master Therm. Téma je určitě zajímavé vzhledem k vyhlášení dalšího kola „kotlíkových“ dotací, které můžete s dalšími příspěvky hned prodebatovat se zástupci Státního fondu životního prostředí. Na výstaviště navíc zavítají pracovníci energetických společností E.ON a ČEZ.

Zajímavostí může být například podlaha „položte a jděte“, při jejíž instalaci nepotřebujete

žádná lepidla, kterou přiveze společnost ARS System nebo moderní stěrkování v podání Decor Italia, díky němuž vaše stěna získá podobu betonu, kamene ale také rezavého plechu.

Mnoho ze zastoupených společností nabídne speciální veletržní slevu.

Každý den jiné téma doprovodného programu

Čeká na vás bohatý doprovodný program. Každý den veletrhu se spojí s jedním tématem pod záštitou ČKAIT, k němuž budou připraveny zajímavé přednášky a diskuze:

  • středa 27. 2. 2019 Hospodaření s vodou  hospodaření s dešťovou vodou, studny, vrty, dotace
  • čtvrtek 28. 2. Požární ochrana – zaměřeno na rodinné domy, byty i bytové domy
  • pátek 1. 3. Bezbariérové bydlení – úpravy bytu či rodinného domu pro pohodlný život ve stáří
  • sobota 2. 3. Zdravé bydlení  zajištění dostatečné výměny vzduchu, prevence vzniku plísní, chemie v domácnosti.

Pavilon Z zaplní studentské soutěže na podporu řemesel

Studentské soutěže a ukázky prací učňů a studentů pořádaných na podporu řemesel naleznou své zázemí v pavilonu Z. Konat se zde bude Mistrovství ČR v soutěžích odborných dovedností v oborech vzdělání klempíř, pokrývač, tesař, kominík a čalouník či soutěž Učeň instalatér. Pro firmy působící v těchto oborech se tak „zetko“ stane i místem, kde by si mohly vybrat své budoucí zaměstnance a oslovit je.

Vstupné a parkování

Otevřeno bude denně od 9 do 18 hodin, v sobotu do 17 hodin. Vstupenku si v online předprodeji zakoupíte již za 100 Kč, navíc od 15 hodiny bude vstup na veletrh zcela zdarma.

More news from the fair trade

02. 03. 2019 MOBITEX Mladí čalouníci umí! Mistři republiky přijeli až z Liberce

Mistrovství ČR v oboru čalouník se konalo už poosmé, ale poprvé v rámci Stavebního veletrhu. Mladí čalouníci soutěžili v aréně pavilonu Z bok po boku s dalšími řemeslnými profesemi. Přihlížejícím divákům dokázali, že si poradí i s náročnou rekonstrukcí retro křesla.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše