Life!

Translation is not available.

Tři otázky pro Pavla Horvátha

Bývalého českého levonohého fotbalového záložníka a reprezentanta, čtyřnásobného vítěze ankety Fotbalista roku (Osobnost ligy). Pavel Horváth byl hostem akce SPORT Life! pro mládež 2018.

Jak tedy dostat mládež zpátky do ulic a ke sportu?
Je to můj subjektivní pocit, ale myslím, že velkou roli v tom hrají rodiče. Pracují od rána do večera a nevěnují dětem takovou pozornost, jakou si zaslouží. Děti sami na hřiště nepřijdou, je to dnes také otázka bezpečnosti. Dříve to šlo, dnes se děti více ztrácejí a žádný rodič nechce riskovat. I to je důvod, proč dětí z venku ubývá a proč na hřištích nejsou. Musíme jim ukázat, v čem je krása sportů. A že každý sport, ať už individuální nebo kolektivní, je i o tom, že jste se stejně naladěnými lidmi, kteří hledají stejnou zábavu. Scházíte se s nimi nejen na hřišti, ale sedíte si i lidsky. Tím pádem dětem, co nesportují, dnes chybí nejen sportovní, ale také mezilidské vztahy.

Podporujete sami mládež nějakou aktivitou?
Já osobně patřím bohužel k rodičům, co mají na vlastní děti času málo, ale naštěstí moje manželka to s nimi dobře zvládá.  Byl jsem u vzniku Plzeňské akademie, je to pro dorostence. Navštěvuji i kamarády, co pořádají různé kempy pro děti a pokud mám čas, neváhám a jedu.

Jaké to bylo ve vašem dětství, kdy jste sami začali se sportem?
Měl jsem to štěstí, že celá moje rodina byla sportovní.  O dědy, přes tátu i mámu, všichni hráli fotbal. Děda byl předsedou TJ Břevnov a bylo jasné, že kdykoliv jsme měli volno, trávili jsme je na fotbalovém hřišti. Proto jsem taky k fotbalu došel. A kolik mi bylo? To přesně nevím, ale první foto s balonem mám jako tříletý. Stál u něj nápis: Sotva uměl chodit líp, fotbal ho hned chyt!

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše