Translation is not available.

Veletrhy Brno upravují termíny podzimních akcí

V důsledku aktuálního vývoje pandemie covid-19 došlo ke změnám v termínech akcí, které se uskuteční na podzim v areálu brněnského výstaviště. Všechny změny navazují na již avizované posunutí Mezinárodního strojírenského veletrhu do mimořádného termínu 8.–12. listopadu 2021.

„Očekáváme, že ve druhé polovině roku dojde vzhledem k proočkovanosti obyvatel k uvolnění stávajících restrikcí a konečně skončí i lockdown veletrhů. Přesto jsme s ohledem na současnou epidemickou situaci přistoupili k úpravě kalendáře podzimních akcí tak, aby reflektovaly náročnost a rozsah konkrétních akcí. Rozsah a zejména vysoká mezinárodnost byla hlavním důvodem pro přesun Mezinárodního strojírenského veletrhu do listopadového termínu,“ sdělil Jiří Kuliš, generální ředitel společnosti Veletrhy Brno.  

„U strojírenského veletrhu je potřeba počítat také s několikatýdenní montáží. Proto jsme museli upravit termíny dalších veletrhů, které se v areálu výstaviště uskuteční. O změnách jsme jednali s partnery i hlavními vystavovateli jednotlivých akcí a věříme, že se nám podařilo najít vyhovující termíny pro všechny účastníky. Zohledňovali jsme samozřejmě i konání konkurenčních akcí a obchodní cykly daných oborů,“ doplnil Jaroslav Bílek, mluvčí Veletrhů Brno.

Vystavovatelé se chtějí veletrhů účastnit

Z průzkumu mezi vystavovateli vyplývá, že veletrhy jsou pro ně nenahraditelnou součástí obchodní a marketingové strategie a veletrhů by se rádi účastnili. Snažíme se najít pro každou z připravovaných akcí termín, který v souladu s epidemickou situací umožní konání plnohodnotné akce s dodržením všech potřebných bezpečnostních pravidel. Bezpečnost vystavovatelů a návštěvníků veletrhu je naší prioritou.

Rozhodování závisí na aktuální situaci

Vývoj a predikce pandemie koronaviru ovlivní všechny plánované akce na výstavišti v tomto roce. O konání nejbližších veletrhů, které plánujeme již na červen, budeme rozhodovat společně s hygieniky podle aktuální epidemické situace již v průběhu měsíce dubna.

Nový veletržní kalendář k datu vydání tiskové zprávy

Po zkušenostech z minulého období předpokládáme, že v letních měsících bude situace příznivá. Z tohoto důvodu zatím termíny veletrhů, které jsou plánovány od června do září, ponecháváme v platnosti. Jedná se např. o soubor zemědělských veletrhů ANIMAL TECH, potravinářských veletrhů SALIMA, dále potom menší akce jako Minerály Brno, veletrhy módy STYL a KABO nebo veletrh OPTA či Rehaprotex.  

V novém termínu od 6. do 8. října 2021 se naopak budou konat mezinárodní bezpečnostní veletrhy IDET, PYROS, ISET. Od 13. do 15. října 2021 se na veletrhu WOODTEC představí technologie pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl. Změny se dotkly i veletrhů cestovního ruchu GO a Regiontour a veletrhu Caravaning Brno, které se poprvé společně uskuteční od 21. do 24. října 2021. Brány oblíbeného festivalu Life! budou otevřeny od 26. do 28. listopadu 2021. Předvánoční čas zpestří tradiční Vánoční trhy.

Na podzim je plánována i řada hostujících akcí, jejichž termíny koordinujeme ve spolupráci s danými pořadateli. Mezi ty nejvýznamnější patří Světová výstava psů, která se v areálu výstaviště bude konat od 30. září do 3. října 2021.

Věříme, že ve druhé polovině roku se život v Evropě dostane do normálu a otevřou se znovu brány brněnského výstaviště.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše