Festival RE:PUBLIKA

100 let 100 knih. To nejlepší z československé literatury

Dalším pilířem Festivalu Re:publika je literární projekt 100 let 100 knih. Díky němu poznáte to nejzajímavější z naší literatury. Zjistíte, jaké citáty jsou nejoblíbenější, i to, v jaké poloze lidé nejčastěji čtou. Připravena pro vás budou relaxační lehátka, obří puzzle v zóně pro rodiče s dětmi i literární salon, ve kterém se odehrají kulturní, divadelní a hudební vystoupení.

  • dvakrát 100 knih v pavilonu s filozofií
  • interakce, autorská čtení, workshopy
  • Pavel Čech, Arnošt Goldflam, Miloš Štědroň, Alena Mornštajnová... 

Video z ojedinělé expozice zde.

Pavilon Morava, jehož výtvarnou koncepci vytvořila Fakulta architektury VUT, je věnován tomu nejlepšímu z literatury uplynulého století. Design expozice 100 let 100 knih, kterou může návštěvník samostatně a volně procházet, krásně doplňuje architekturu pavilonu.

Vystaveno je 100 vybraných českých knih a 100 vybraných dětských knih. Výstavy doplňují vzdělávací zóna a příběhy knih nebo interaktivními zábavnými prvky. Pavilon nabízí kromě expozic i bohatý doprovodný program nazvaný Literární salón – autorská čtení, workshopy, ukázky 3D technologií a aplikací podporujících čtenářskou gramotnost, divadelní a hudební vystoupení…

Těšit se můžete na spisovatele a malíře Pavla Čecha, spisovatelku Alenu Mornštajnovou, herce a spisovatele Arnošta Goldflama, hudebního vědce a skladatele Miloše Štědroně nebo literárního vědce Jiřího Trávníčka.

LIBUŠE NIVNICKÁ 
ředitelka Knihovny Jiřího Mahena v Brně

"Dopolední časy budou ve všední dny přednostně zaměřeny na školy všech stupňů, odpolední a večerní programy budou určeny rodinám, široké i odborné veřejnosti. Programy budou mít různorodé formáty – od setkání s autory a ilustrátory přes workshopy až po multižánrové večerní pořady."

A oněch 100 vybraných knih? Které to jsou, zjistíte až v Pavilonu Morava. Přijďte se určitě podívat, šanci máte do neděle 17. června. Najdete zde Lovce mamutů, Švejka, Klapzubáky, Saturnina, zahradní slavnost, Smuténku či Český snář, je toho moc. Jen seznam vychází na skoro čtyřicet stran.

Citáty, které najdete v Pavilonu Morava i v ulicích Brna.

Foto: TIC Brno a Pocket Media s.r.o.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše