Stavební veletrh Brno

Dimatex přeměňuje recykláty na lavičky. Pomáhá tak prodloužit vyhozeným materiálům službu

Sběr a recyklace použitého textilu převádí na druhotné suroviny. Dimatex s téměř třicetiletou praxí v novém desetiletí představí stavební profily i městský mobiliář. Produkty společnosti však dokáží ochránit mořská pobřeží i lesní cesty.

Na Stavebním veletrhu představí ekologický produkt zítřka. WOOTEX, alternativa k produktů z WPC, dřeva a plastu, znázorňuje recyklovaný produkt, který může být například v parku nebo na náměstí. „Mnohdy nám lidé nevěří, co všechno z recyklovaných materiálů dokážeme vyrobit. Na veletrh přivezeme městský mobiliář. Jedná se například o lavičky nebo květináče z textilního kompozitu,“ řekla ředitelka společnosti Jana Procházková. Takový kompozit je přitom zcela ze zrecyklovaných textilií a plastu. Je také odolný vůči nízkým teplotám a vlhkosti.

Představí také zcela unikátní technologii, kterou je pokročilé řešení pro stavby a architekturu. „Na stánku si u nás sáhnete na náš kompozitiní textilní materiál, který brzy může být řešením pro městské prostory a zahrady,“ dodala Procházková.

Trendem v recyklaci je důraz na pomoc

Dimatex, který v tuzemsku patří mezi jedny z lídrů ve sběru použitého textilu, neustále rozšiřuje možnosti použití jejich materiálů. „Snažíme se reagovat na trendy, které u nás i na zahraniční na trhu s recykláty vznikají. Naše materiály tak lze využít ve stavebnictví, ochraně lesních cest, vstupů na pláž, teras, promenád, pásů chránících mořské pobřeží, řeky, jezera a kanály, nebo i k ochraně dun a útesů,“ vyjmenovala Procházková.

Další aktuality z veletrhu

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše