GO a Regiontour

Fanoušci rekordů pozor! Na veletrhy cestovního ruchu zavítá i obří ocelová loutka z Pelhřimova

Rekordy jsou pro tým Agentury Dobrý den každodenním chlebem. Výkony českých rekordmanů v Agentuře zapisují a evidují v pravidelných publikacích, sami se však nebojí nové rekordy pokořovat. Na veletrhu GO a REGIONTOUR proto představí unikátní ocelovou loutku, která měří téměř 8 metrů. Diváci se tak mohou těšit na jedinečný zážitek i představení, kde loutka předvede, co umí.

Sestavit ocelovou loutku trvalo technických nadšencům z Agentury dobrý den 75 dní. Výsledkem je téměř osmi metrový kolos o hmotnosti 1,7 tuny. Velké rozměry loutky jí ale rozhodně nebrání v pohybu. Umí pomalu kráčet, pokleknout i vzít člověka do své obří ruky. „Ocelovou marionetu ovládá celkem devět loutkovodičů, jeden z nich je uvnitř samotného těla loutky a zajišťuje ovládání hlavy a křídel. Celý pohyb loutky je pak možný díky velkému ovládacímu kříži upevněnému na teleskopickém rameni stroje,“ popisuje složitý proces ovládání loutky Luboš Rafaj z Agentury Dobrý den.

Jak pohyb obří ocelové loutky vypadá v praxi, budou mít možnost zjistit také návštěvníci lednových veletrhů GO a REGIONTOUR. Marioneta se zde předvede v show s názvem Rezavá rapsodie. Během představení, které je plné tajemna a záhad, loutka dokonce změní podobu. Máte se tak opravdu na co těšit!

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše