Life!

Na Life! se odehraje vůbec první české mistrovství v parkouru 

Na první oficiální mistrovství České republiky v parkouru se mohou těšit návštěvníci letošního festivalu Life!. V pavilonu A2 se jim předvedou závodníci ve dvou soutěžních kategoriích - freestyle a speed-run. Přihlášených už je přes 160 závodníků.

Překonat co nejrychleji trasu plnou překážek nebo se co nejlépe předvést a ukázat co nejvíce triků. Tak vypadají dvě soutěžní kategorie, ve kterých se bude závodit v sobotu a neděli na brněnském festivalu Life!. „Na mistrovství je aktuálně přihlášeno 163 závodníků z dvanácti měst z České republiky. Nedělní hlavní závod seniorů pak bude ze záznamu odvysílán také na ČT Sport,“ doplňuje informace předseda komise parkouru Jan Pravda.

Závodiště o velikosti 40 metrů bude plné překážek a parkouristi se budou muset poprat také s mobilním lešením. V kategorii speed-run závodníci překážky musí překonat hned dvakrát, jelikož poběží trasu tam i zpět. Cílem ve freestylu je pak co nejlépe předvést své dovednosti a ukázat porotě co nejvíce triků. Hodnotí se také takzvané flow, neboli plynulost a návaznost triků.

Důležitým milníkem parkourové historie se stal loňský rok 2018. Parkour se totiž dočkal zařazení mezi oficiální sporty, které zaštiťuje Mezinárodní gymnastická federace (FIG). V letošním roce ho pak uznala také Česká gymnastická federace a díky tomu se může uskutečnit první Mistrovství České republiky v parkouru. „Je to skvělé také proto, že díky uznání parkouru mezi oficiální sporty může být například někdy v budoucnu i na olympiádě,“ vysvětlil Pravda.

Česká parkourová reprezentace už sklidila několik úspěchů v zahraničí. Češi se zúčastnili například série závodů Světového poháru v Číně, Japonsku a Francii. Právě z Francie si stříbrnou medaili v kategorii freestyle odvezla Adéla Měrková. V závodu World Urban Games pak získal 1. místo Matěj Srovnal.

Další aktuality z veletrhu

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše