Life!

Představení svaté trojice: Fortnite. Když jste ve hrách na telefonu out, ale esport je všude kolem

Na začátku listopadu vypukne Samsung Mistrovství ČR v mobilních hrách. Do Brna na výstaviště se sjedou stovky hráčů, aby reprezentovaly své týmy nebo sólo kariéry a utkaly se o mistrovský titul. Fortnite je jednou ze tří her, ve které budou bojovat. Pro lepší orientaci teď přinášíme, o co v ní vlastně jde.

Co je Battle Royale? Má to smysl? Fortnite? Mileniálové a zarytí hráči, již začínali na klasických arkádových hrách jako Mortal kombat, Worms či Pac-man, s Fortnite jistě navázali oční kontakt. Pokud však hrám nevěnujete přílišnou pozornost nebo jen občas zaslechnete nadšené výkřiky z dětského pokoje, pak je čas rozšířit obzory. Fortnite je totiž jednou ze tří mobilních her, ve které se utkají hráči a hráčky o titul šampiona. Samsung Mistrovství ČR v mobilních hrách vypukne už začátkem listopadu 2019 v Game Hall na IN-JOY Life! ale už nyní hráči sbírají body na kvalifikacích.

Jak už název Fortnite: Battle Royale napovídá, jde o hru z oblíbeného žánru Battle Royale aneb kdo ze sta hráčů žije poslední, vyhrává. Na rozdíl od svého největšího konkurenta (PUBG) je zcela zdarma. Vybrat si můžete ze tří herních modů: Solo pro jednoho hráče, Duo pro dvojice a Squad pro teamy. Ve hře nenajdeme pohled první osoby, nýbrž pouze ten třetí.

Fortnite: Battle Royale je dílem herních vývojářů ze studia Epic Games, jež stojí například za oblíbeným titulem Paragon (Moba hra, kterou se po dvou letech studio rozhodlo zrušit a zaměřit se právě na Battle Royale koncept). Pokud jste u Battle Royale her nováčci, nejspíš si říkáte, že vám stačí pouze se „zakempit“  někde v rohu mapy a máte vyhráno, tohle však mají vývojáři vychytané. Ve Fortnite postupuje mapou takzvaná bouře, a pokud se v ní vaše postava nachází, její životy pomalu klesají.

A co je vlastně cílem hry? Zůstat poslední na ostrově, nic víc, nic míň. Tomu se však zbylých 99 hráčů pokusí předejít. K vítězství vám mohou pomoci zbraně, které po celé mapě můžete nalézt. Ty se vyskytují v pěti různých raritách, jež se od sebe liší poškozením, které udělí. Ve hře nenajdete žádný dopravní prostředek, tudíž vám zbývá cestovat pouze pěkně po staru pěšky.

Auta a motorky nám však ve hře mohou nahradit jiné vymoženosti jako například těžení materiálu a následné stavění. Ve Fortnite si můžete postavit pevnost, stačí vám pouze rozkopat pomocí svého krumpáče pár zdí či stromů a poté už jen spokojeně pokládat vámi vytvořené stěny. Dalším rozdílem od většiny ostatních Battle Royale her je přítomnost pastí. Ty jsou zde tři: první vás uzdraví, druhá vám ubere životy a třetí vás odpálí do vzduchu. Ve hře existuje i speciální item, který vás po použití vystrojí jako křoví – vypadáte pak stejně jako všechna ostatní křoví a můžete na nepřítele zaútočit pěkně zblízka.

Mistrovství určitě nevynechá tým eSuba, který se zúčastní jak mobilní tak i počítačové platformy.

eSuba je nejstarším a nejúspěšnějším profesionálním herním týmem v České republice a na Slovensku. Od svého založení v roce 2004 dokázala skupina nejtalentovanějších hráčů lokální scény získat již více než 1 452 medailových umístění na turnajích po celém světě, včetně několika titulů mistrů světa.

Team eSuba bojuje v následujících hrách: APEX, CS:GO, FORTNITE, PUBG, LOL, HEARTHSTONE, CLASH ROYALE.

Nejnovější novinky můžete sledovat na jejich stránkách nebo Instagramu.

Další aktuality z veletrhu