Life!

Představení svaté trojice: Fortnite. Když jste ve hrách na telefonu out, ale esport je všude kolem

Na začátku listopadu vypukne Samsung Mistrovství ČR v mobilních hrách. Do Brna na výstaviště se sjedou stovky hráčů, aby reprezentovaly své týmy nebo sólo kariéry a utkaly se o mistrovský titul. Fortnite je jednou ze tří her, ve které budou bojovat. Pro lepší orientaci teď přinášíme, o co v ní vlastně jde.

Co je Battle Royale? Má to smysl? Fortnite? Mileniálové a zarytí hráči, již začínali na klasických arkádových hrách jako Mortal kombat, Worms či Pac-man, s Fortnite jistě navázali oční kontakt. Pokud však hrám nevěnujete přílišnou pozornost nebo jen občas zaslechnete nadšené výkřiky z dětského pokoje, pak je čas rozšířit obzory. Fortnite je totiž jednou ze tří mobilních her, ve které se utkají hráči a hráčky o titul šampiona. Samsung Mistrovství ČR v mobilních hrách vypukne už začátkem listopadu 2019 v Game Hall na IN-JOY Life! ale už nyní hráči sbírají body na kvalifikacích.

Jak už název Fortnite: Battle Royale napovídá, jde o hru z oblíbeného žánru Battle Royale aneb kdo ze sta hráčů žije poslední, vyhrává. Na rozdíl od svého největšího konkurenta (PUBG) je zcela zdarma. Vybrat si můžete ze tří herních modů: Solo pro jednoho hráče, Duo pro dvojice a Squad pro teamy. Ve hře nenajdeme pohled první osoby, nýbrž pouze ten třetí.

Fortnite: Battle Royale je dílem herních vývojářů ze studia Epic Games, jež stojí například za oblíbeným titulem Paragon (Moba hra, kterou se po dvou letech studio rozhodlo zrušit a zaměřit se právě na Battle Royale koncept). Pokud jste u Battle Royale her nováčci, nejspíš si říkáte, že vám stačí pouze se „zakempit“  někde v rohu mapy a máte vyhráno, tohle však mají vývojáři vychytané. Ve Fortnite postupuje mapou takzvaná bouře, a pokud se v ní vaše postava nachází, její životy pomalu klesají.

A co je vlastně cílem hry? Zůstat poslední na ostrově, nic víc, nic míň. Tomu se však zbylých 99 hráčů pokusí předejít. K vítězství vám mohou pomoci zbraně, které po celé mapě můžete nalézt. Ty se vyskytují v pěti různých raritách, jež se od sebe liší poškozením, které udělí. Ve hře nenajdete žádný dopravní prostředek, tudíž vám zbývá cestovat pouze pěkně po staru pěšky.

Auta a motorky nám však ve hře mohou nahradit jiné vymoženosti jako například těžení materiálu a následné stavění. Ve Fortnite si můžete postavit pevnost, stačí vám pouze rozkopat pomocí svého krumpáče pár zdí či stromů a poté už jen spokojeně pokládat vámi vytvořené stěny. Dalším rozdílem od většiny ostatních Battle Royale her je přítomnost pastí. Ty jsou zde tři: první vás uzdraví, druhá vám ubere životy a třetí vás odpálí do vzduchu. Ve hře existuje i speciální item, který vás po použití vystrojí jako křoví – vypadáte pak stejně jako všechna ostatní křoví a můžete na nepřítele zaútočit pěkně zblízka.

Mistrovství určitě nevynechá tým eSuba, který se zúčastní jak mobilní tak i počítačové platformy.

eSuba je nejstarším a nejúspěšnějším profesionálním herním týmem v České republice a na Slovensku. Od svého založení v roce 2004 dokázala skupina nejtalentovanějších hráčů lokální scény získat již více než 1 452 medailových umístění na turnajích po celém světě, včetně několika titulů mistrů světa.

Team eSuba bojuje v následujících hrách: APEX, CS:GO, FORTNITE, PUBG, LOL, HEARTHSTONE, CLASH ROYALE.

Nejnovější novinky můžete sledovat na jejich stránkách nebo Instagramu.

Další aktuality z veletrhu

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše